Minulla käväsi hyvä olo.
Kun ajattelin että kuolen ja sitten ei ole enää mitään. Uh ihana hiljaisuus vain eikä enää yhtäkään ahdistavaa päivää elettävänä. Saako lääkäriltä luvan itsemurhaan tai jotain kun selvitin että saan hyvän olon kun kuolen.
Kun ajattelin että kuolen ja sitten ei ole enää mitään. Uh ihana hiljaisuus vain eikä enää yhtäkään ahdistavaa päivää elettävänä. Saako lääkäriltä luvan itsemurhaan tai jotain kun selvitin että saan hyvän olon kun kuolen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
suojella potilaitaan. Saat todennäköisesti lähetteen suljetulle.
Miksi siihen tarvitsisit lääkärin luvan? Ei se niille kuulu tappaako ittensä vai ei, se on täysin oma päätös.
käsität että huono olo on ohimenevää
Oletko joltain kuullut että kuoleman jälkeen ei ole yhtään mitään ja että tietoisuus katoaa? Kuka sulle on tuon kertonut, tahdon tietää?
Vaikka nukutusta et muista kuin unet, niin mistä tiedät että se muu aika oli tiedotonta, ehket vain muista mitä silloin tapahtui. Sama nukutuksessa sairaalassa, jospa olet koko ajan tietoinen, mutta et vain muista sitä?
Ajattele jos se kuoleman jälkeinen ikuisuus onkin tietoista ja olet tietoisuudessasi vain pimeässä ja yksin. Ehkä luot ajan kanssa uuden todellisuuden tai painajaiset tai sitten et.
Kukaan ei ole tullut kertomaan että kuoleman jälkeen ei ole mitään ja vain ihanaa tiedottomuutta tai hiljaisuutta ja olemattomuutta.
Kyllähän ruumiissakin käy varsinainen kuhina kuoleman jälkeen kun se lahoaa, mistä tiedät ettei tietoisuuskin vain käy läpi muutosta?
Elä nyt tämä yksi ja mahdollisesti ainut elämä, kyllä se on osan aikaa ihan kivaa, kuollahan ehtii aina joten miksi et uskalla elää?