Onneksi on vaaraton vaihtoehto alkoholi, joka tappaa keskimäärin vain n. kuusi suomalaista vuorokaudessa. Kun lisää välilliset kuolemat mukaan, on meillä tehokas liikakansoituksen estäjä. Ai niin perkele. Mehän joudumme maksamaan alkoholista aihautuneet haitat verorahoistamme. Mutta eihän sillä väliä kunhan nämä viherpiipertäjät huumepersereiät pysyvät aisoissa.
Tai eivät pysy mutta onhan diskriminaatio, segregaatio ja erilaiset repressiotoimet kuitenkin mukavaa puuhasteltavaa. Vaikka ovatkin tehottomia ja ylettömän kalliita. Eläköön tekniset liuottimet!
Tai eivät pysy mutta onhan diskriminaatio, segregaatio ja erilaiset repressiotoimet kuitenkin mukavaa puuhasteltavaa. Vaikka ovatkin tehottomia ja ylettömän kalliita. Eläköön tekniset liuottimet!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mistähän sinäkin olisit huolissasi jos alkoholi ei "tappaisi" ketään? Ootko tuumannu?
On se hupaisaa kun kannabiksenkäyttäjät on olevinaan niin huolissaan alkoholikuolemista.
Tunkekaa heinät perseeseenne saatanat narkomaanit.
Koska olet palstalla haukkumassa potheadeja, olet ilmeisen huolestunut heistä. Mistähän sinä olisit huolissasi jos meitä ei olisi.
Tunge viinat rectumiin, niin toimii nopeammin ja paremmin. Inkat älysivät tämän.
En minä sinua tuomitse. Alkoholi ei tapa kaikkia, eikä se muodostu kaikille ongelmaksi. Mutta kyllä, olen huolissani alkoholin aihauttamista suurista tuhoista, koska kykenen tuntemaan empatiaa eli myötäelämistä. Pointti oli lähinnä se, että miksi te ette ota kohteeksenne jotain kusipää pirinluukuttajia, jotka tosiaan ovat minunkin mielestäni alhaista paskaa.
Ja mitä minuun tulee, niin en polta Suomessa joten en riko lakia. Saan tasan yhdeltä lääkäriltä kotona Kanadassa lääkekannabista reseptillä epilepsiaan. Käyttöä kontrolloidaan tarkasti, eikä kadulta löydy med. marijuanaa. Kuten ei Suomessakaan lääkemorfiinia vaikka kyseessä on laillinen lääke.
Pahoittelen jos olin liian hyökkäävä.
Ps. Opiskelen tällä hetkellä vielä Suomessa jossa sukuni juuret ovat, enkä polta kannabista täällä koska laki kieltää sen. Kohtauksia saan toki enemmän, mutta Suomi antoi minulle hyvän opiskelupaikan ja tahdon kiitokseksi noudattaa sen lakeja. Eipä muuta.
Blossipäät on tosi fiksua porukkaa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200712086957611_uu.shtml
Voihan tietysti olla, että kaveri oli hyvin älykäs omassa maailmassaan...