JousimiesM

utelias vaan..

Mietiskelin tässä vaan.. että miten jousimies-mies ilmaisee kiinnostuksensa naista kohtaan? Muuttuuko hän ujoksi vai onko yhtä vilkas kuin muidenkin seurassa?

4

1674

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vähän

      JousimiesM:n silloisesta mielentilasta ja tilanteesta, ja myös kiinnostuksen kohteesta.

      Oma kokemukseni on, että seurallinenkin JousimiesM voi vähän ujostella lähestyessään kiinnostuksensa kohdetta/ihastustaan, mutta ujous hellittää pian, ja jouskariM on taas oma itsensä.

      Olen miettinyt tätä samaa kysymystä itse. Mutta olen ollut huomaavinani, että eräs JousimiesM, jonka kanssa "jotain" on vähän ilmassa, välillä lähestyy minua kainostellen.:)
      Ihmisiä nekin on viimepeleissä.

    • ~~~

      muttei ole niin hirveän vilkaskaan, vaan keskittyy juuri sinuun kuuntelemalla ja kertomalla asioita syvällisemmin.
      Ja katselee sinua niin intensiivisesti silmiin, että alat tuntea jo pientä hämmennystä :D

      • myöskin jouskari

        Tuo intensiivisesti silmiin tuijottelu on kyllä tuttua :) mutta en tiedä, olisiko jouskarimies kiinnostunut... en uskalla ainakaan tehdä aloitetta.


    • näin oon kokenu

      Mä oon kokenu, et Jousimiehet on usein hyvin epävarmoja kaikesta, mikä liittyy vastakkaiseen sukupuoleen. Myönnän, että olen tutustunut moneen rikkinäiseen jousimieheen, jotka eivät ole saaneet kokea lapsena rakkautta.

      Mielestäni jousimies voi kätkeä tunteensa jopa kokonaan, mutta keskustelee mielellään eikä toista unohda. Itse en oikein ole selvittänyt, että mitä jousimiehet ovat minusta halunneet. Ystävää vai rakasta?

      Jos jousimies ei ole rikki niin silloin hän varmaan kertoo tunteistaan. Rikkinäisyyden huomaa esim masennuksesta tai jostaa sellasest.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      17
      2303
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1529
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      105
      1462
    4. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      1362
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1295
    6. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      1206
    7. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1194
    8. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      36
      1151
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1077
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1056
    Aihe