JousimiesM

utelias vaan..

Mietiskelin tässä vaan.. että miten jousimies-mies ilmaisee kiinnostuksensa naista kohtaan? Muuttuuko hän ujoksi vai onko yhtä vilkas kuin muidenkin seurassa?

4

1680

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vähän

      JousimiesM:n silloisesta mielentilasta ja tilanteesta, ja myös kiinnostuksen kohteesta.

      Oma kokemukseni on, että seurallinenkin JousimiesM voi vähän ujostella lähestyessään kiinnostuksensa kohdetta/ihastustaan, mutta ujous hellittää pian, ja jouskariM on taas oma itsensä.

      Olen miettinyt tätä samaa kysymystä itse. Mutta olen ollut huomaavinani, että eräs JousimiesM, jonka kanssa "jotain" on vähän ilmassa, välillä lähestyy minua kainostellen.:)
      Ihmisiä nekin on viimepeleissä.

    • ~~~

      muttei ole niin hirveän vilkaskaan, vaan keskittyy juuri sinuun kuuntelemalla ja kertomalla asioita syvällisemmin.
      Ja katselee sinua niin intensiivisesti silmiin, että alat tuntea jo pientä hämmennystä :D

      • myöskin jouskari

        Tuo intensiivisesti silmiin tuijottelu on kyllä tuttua :) mutta en tiedä, olisiko jouskarimies kiinnostunut... en uskalla ainakaan tehdä aloitetta.


    • näin oon kokenu

      Mä oon kokenu, et Jousimiehet on usein hyvin epävarmoja kaikesta, mikä liittyy vastakkaiseen sukupuoleen. Myönnän, että olen tutustunut moneen rikkinäiseen jousimieheen, jotka eivät ole saaneet kokea lapsena rakkautta.

      Mielestäni jousimies voi kätkeä tunteensa jopa kokonaan, mutta keskustelee mielellään eikä toista unohda. Itse en oikein ole selvittänyt, että mitä jousimiehet ovat minusta halunneet. Ystävää vai rakasta?

      Jos jousimies ei ole rikki niin silloin hän varmaan kertoo tunteistaan. Rikkinäisyyden huomaa esim masennuksesta tai jostaa sellasest.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1749
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1226
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1122
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      135
      933
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      836
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    7. 77
      642
    8. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      629
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    10. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      581
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      528
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      502
    14. 36
      484
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      17
      417
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe