pimeäajo

Paljonko teillä tuo maksoi.Mulla kun kävin tuon kurssin ja maksua tuli 70 euroa.Musta se oli rahastusta. Kurssilla ajettiin ja ohitettiin toisia, opittiin vaihtaa valoja ja siinä se.Mitä te teitte tuolla kurssilla ja mitä teille maksoi tuon pimeä kurssi.
6919
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

mutta joku puhui että 60e. en tiedä sitten. rahastusta se kuitenkin on.

Äänestä

omalla autolla Helsingistä Porvooseen (vajaa 50km).

Äänestä

Ei voi käsittää, minkälaisia valittajia tällä palstalla kirjoittelee! Minkähän takia autokoulu pitäisi olla se paikka, missä kaikki on ilmaista????? Eihän meidän liikenneopettajien tarvi palkkaa saada tehdystä työstä, talkoillahan näitä hommia painetaan, eikö vaan?

Toiseksi, mitäs ajattelit pimeänajon sisältävän, jos ei valojen käyttöharjoituksia mm. kohtaamis- ja ohitustilanteessa? Tai heijastimen näkyvyyttä tai auton tekemistä näkyväksi pimeällä... Ajattelitko, että pimeän ajossa ajetaan pimeässä ilman valoja sananmukaisesti? Varmaan. Hohhoijaa!!!

Alkaa hieman kismittää koko "rahastus"-termi. En ole kuullut juuri muissa yhteyksissä sanaa mainittavan kuin autokouluasioissa.

Hyvät ihmiset, te ostatte meiltä palveluja, joista yritämme tehdä mahdollisimman kustannustehokkaita. Kunnioittakaa siis hieman meidänkin työtä, kiitos!

Äänestä
  • Niin, voihan se hoitaa opetusluvalla ajelemalla pimeämmä, jolloin hinnaksi tulee 0€, eikös tossa juuri harjoitella pimeälläa ajamista, ja kyllä käytännön harjoitus on parempaa

    Äänestä

Mulla maksoi pimeänajo 60e. Siinä ensimmäiseks katsottiin video pimeänajosta. Sit lähettii autoilla ajahan kohti määränpäätä. Paikan päällä katsottiin valoja ja miten näkyy mihinki asti valot ja heijastin ja ihminen (ilman heijastinta, heijastimen kanssa). Koko reissulla meni 3 ja puol tuntia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttönen== kirjoitti:

Paljonko teillä tuo maksoi.Mulla kun kävin tuon kurssin ja maksua tuli 70 euroa.Musta se oli rahastusta. Kurssilla ajettiin ja ohitettiin toisia, opittiin vaihtaa valoja ja siinä se.Mitä te teitte tuolla kurssilla ja mitä teille maksoi tuon pimeä kurssi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu