Onko muilla cipralexin lopettaneilla kokemuksia vieroitusoireiden kestosta? Itselläni voimaton olo,kädet ja jalat puutuneita ja sormia pistelee, lihakset tuntuvat "veltoilta".Hengitystä ahdistaa ja voimakkaita kohtauksiakin tulee. Söin cipralexia 3kk ja lopetin ehkä liian nopeasti 2 viikon aikana puolikkaalla annoksella. Olo on kestänyt jo pari viikkoa. Voiko lääke tosiaan aiheuttaa näin vahvoja oireita vai onko kyse muusta.
Cipralexin lopetus
sdfsd
2313
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
todella kaikennäköistä, ihmettelen että olen edes elossa jokusen vuoden käytön jälkeen, vallankin raivokohtaukset alkoivat pelottamaan jo itseäkin.
Käytin Cipralexia vuoden. Lopettelin 3 viikon ajan vähentämällä 10mg ensin 5mg. Sitten otin sen 5mg joka toinen päivä. Kolmannen viikon lopulla jätin ottamatta kokonaan.
Ei minkäänlaisia oireita tullut. Nyt ollut käyttämättä 7 kk ja olo/mieliala edelleen todella hyvä.
Ota yhteys lääkäriin jos sinulla on vaikea olla. Vaadi, että saat apua. Älä anna periksi vaikka lääkäri sanoisikin, että oireet vähenee/loppuu ajan kanssa.