Aivan

ihana on

leijona-mies. Enpä ole aiemmin törmännyt niin huomaavaiseen, ajattelevaan, romanttiseen,kilttiin, rauhalliseen,suloiseen,kohteliaaseen ymmmmm...... herrasmieheen. Koko ajan huolehtii, että minulla on varmasti hyvä olla... huh huh mikä mies :)) Ovatkohan kaikki leijonat yhtä lutusia ;) ?

7

1709

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • unohtaa

      yhden kirosanan: l_utunen.

      Muuttuuko nyky-Suomi noin nopeasti ja mihin suuntaan. Supistuuko Suomen kielen sanavarasto.

    • hullu 1

      mutta en koskaan kutsuisi ketään lutuiseksi.

      Miksi tässä on tori-ohjeet. Olen tuntenut yhden ärsyttävän torimyyjän, josta kai tuli luokaopettaja, kaikki muut on ollu ihania.

      • PUUN TAKAA

        AINAKI TÄÄ LEIJONAMIES EI HALUA JÄÄDÄ TÄHDENLENNOKSI


    • Wikki

      Itse imelyys on leijona mies.

    • aiheesta

      Itsekin törmäsin tuollaiseen ihme-otukseen kesällä... onkohan leijonamies parhaimmillaan juuri tuollainen.

      Minun ja hänen jutustaan ei kyllä tullut mitään, mutta joku onnellinen saa hänestä ihanan kumppanin ;)

      Onnea sinulle ja hänelle

      • ! ! ..

        ...just ihan alkuun saattavat olla tuollaisia,opettele tunteen paremmin niin näet. Se hiipuu kyllä... Osaa ottaa kaikki huomioon kun haluaa,ei jaksa pitää yllä kauaa. Eihän hurmaavampaa persoonaa ole :) monta leijona ystävää ja seurustelukokemusta myös. On ihmisenä kyllä tod huomioonottava...mutta se mitä näyttää uusille tuttavuuksille ei ole todellista..sorry vain,niin menee.


    • Lionman35

      ihmettä.....lutuisia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      28
      2641
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      128
      2315
    3. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      116
      2053
    4. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      129
      2010
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      12
      1764
    6. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      149
      1276
    7. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      29
      1152
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      90
      1110
    9. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1105
    10. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      36
      1029
    Aihe