Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Hifk - blues

kertokaa joku mielipiteenne kaikki vastaukset otetaan huomioon sitten katson minkä kannalla olette! esim jos 10 ihmistä sanoo blues ja 5 ihmistä hifk niin todennäköisesti pelaan bluesia!

ite olen hitusen bluesin kannalla eli 2

tilanne 1=0 x=0 2=1
301053
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

olen bluesin puolella!

1=0
X=0
2=2

blues johtaa jo 2-0 jee jee

Äänestä

X on vastaus koska on kyseessä tasavahvat joukkueet jotka usein päätyy tasuriin. ja aina kun on yhden sm-liiga pelin kierros se peli päättyy tasuriksi 3-3 tulosveto lähellä.

Äänestä

nyt tilanne

1=0
X=1
2=2

eli vahvasti näyttää ristiltä tai kakkoselta niinku mä epäilinki, laittakaa lisää vastauksia!

ja kiitos vastauksista

Äänestä
  • ...

    Äänestä

blues vie ehkä, mutta itse en veikkaa kun huonona päivänä blues häviää vaikka ässille tai hpk:lle ja en tiedä onko nyt hyvä päivä vaiko huono(ko)! :D

Äänestä
  • eli nyt on

    1=0
    X=1
    2=4

    Äänestä

stadin kundi tulee sanomaan että hifk vie. hänhän on stadin poikia. itsekkin olen, mutta en pidä hifk- joukkueesta. IFK marienhamkin jalkapallossa on parempi?

Äänestä

ja voittaa!!! eli 2 pistetään ja isolla panoksella!

Äänestä

eli 1=0
ja X=1
kun 2=6

nyt rupeaa varmistumaan oikea merkki eli 2

Äänestä
  • bluus

    Äänestä

nonii paljon tullu vastauksia jo, mutta lisää vaan blues näyttää olevan selvä suosikki, kukaan ei ole vielä hifkin kannalla 3 tuntia aikaa vielä katotaan paljon on kuudelta tullut vastauksia ja sitten lappu a vetämään :D

tilanne

1=0
X=1
2=7

Äänestä
  • Sitä myös pelasin.

    Äänestä

  • Tietäjä. kirjoitti:

    Sitä myös pelasin.

    Kyllä Hifk vie..

    Toisaalta pelisaldoni näyttää rankkaa miinusta!!

    Äänestä

luvassa.. siitä en tingi. Hifk pelaa kotona..Hifk on vienyt tänä kautena kummatkin kohtaamiset..

Laskeskelin silti ihan prosentit otteluun.
Tämä ei kerro ottelun tulosta, vaan arvio!
%
37% - 22% - 41%

Äänestä
  • matkarasituksia Espoolla, vaikka ns. vierasottelu onkin, yleisö tietenkin "syö".

    Äänestä

  • Tilastot paperilla näyttää kaksi lähes täysin tasavahvaa joukkuetta. Mutta Bluesille pieni veto, koska esim PAF tarjoaa kerrointa 2,5 ja kerroin 2 näyttäis olevan lähempänä totuutta. Näillä lukemilla siis kannattava veto. 2X lienee lähellä totuutta

    Äänestä

blues vie tuhkatkin pesästä!!!!!!!!!!!!! tuliko bluesille jo 10 pojoa täyteen :):)):)

Äänestä

eli nyt on bluesilla ja 9 pistettä, ja tasuria veikannut 1 ja mikkelinmies on hifkin kannalla. aika mielenkiintoista.

1=1
X=1
2=9

Äänestä

tämä oli hyvä idea, että jokainen sanoo mielipiteensä. sitten katsotaan paljonko 2 1 tai tasureita!

minä veikkaan bluesia myös. lappu pistetty jo vetämään ennen tätä pistelaskua ja nyt näyttää aika vahvalta bluesin voitto. onnea kaikille veikkauksiin.

Äänestä

1=1
X=1
2=10

selvä homma blues vie, ainakin toivottavasti, muuten veikkaus taas rikastuu!

Äänestä
  • Bluesin voittoon.. Epäilyttää tosin melkein niin tunnevahvasti että hifk vie, ihan tämän hehkutuksen takia. Pelaan silti BLUESia elämäni isoimmalla panoksella koskaan. Revin pääni jos veto menee pieleen!! Eilen SPV kusi..Linköping kusi pari viikkoa sitten timrå vastaan..(tosin ammattiveto vihjasi sitä, ja niillä aina oikein)

    Tänään suosittelen myös DALLASIa, nimittäin www.ammattiveto.com ilmaisvihjeellään vihjaa sitä. (niillä on mennyt nyt 8 päivän aikana 7 oikein ilmaisvihjeistä, olen tarkkaillut)...

    Äänestä

  • Pakko se on uskoa kirjoitti:

    Bluesin voittoon.. Epäilyttää tosin melkein niin tunnevahvasti että hifk vie, ihan tämän hehkutuksen takia. Pelaan silti BLUESia elämäni isoimmalla panoksella koskaan. Revin pääni jos veto menee pieleen!! Eilen SPV kusi..Linköping kusi pari viikkoa sitten timrå vastaan..(tosin ammattiveto vihjasi sitä, ja niillä aina oikein)

    Tänään suosittelen myös DALLASIa, nimittäin www.ammattiveto.com ilmaisvihjeellään vihjaa sitä. (niillä on mennyt nyt 8 päivän aikana 7 oikein ilmaisvihjeistä, olen tarkkaillut)...

    tuosta dallas vinkistä minä laitan trion johon mukaan vielä le havren voitto. myös sitä peliä on hehkutettu!

    Äänestä

  • Pakko se on uskoa kirjoitti:

    Bluesin voittoon.. Epäilyttää tosin melkein niin tunnevahvasti että hifk vie, ihan tämän hehkutuksen takia. Pelaan silti BLUESia elämäni isoimmalla panoksella koskaan. Revin pääni jos veto menee pieleen!! Eilen SPV kusi..Linköping kusi pari viikkoa sitten timrå vastaan..(tosin ammattiveto vihjasi sitä, ja niillä aina oikein)

    Tänään suosittelen myös DALLASIa, nimittäin www.ammattiveto.com ilmaisvihjeellään vihjaa sitä. (niillä on mennyt nyt 8 päivän aikana 7 oikein ilmaisvihjeistä, olen tarkkaillut)...

    bluesia veikkasin minäkin ja aika isolla panoksella.

    bluesilla 10 pelin voittoputki ja hävinnyt viimeksi hifkille 6-2 kotonaan. joten revanssin aika!

    blues vie 3-5 tämä on fakta

    Äänestä

Tulosveto 1

HIFK - Blues 1-3

Panos
5,00 €

bluesille kaikki hilut jos rikastua haluutte 2.40 pelattava kerroinki!

Äänestä
  • eli bluesin tulosvetokertoimet ovat vähä pienempiä joten siinä hyvä perustelu miksi kannattaa veikata bluesia!



    3- 2 14,91 3- 3 11,70 2- 3 12,98
    4- 2 18,40 2- 2 13,09 2- 4 14,46
    3- 1 24,02 1- 1 21,12 1- 3 18,61
    4- 3 24,04 4- 4 22,42 3- 4 19,87
    2- 1 28,06 5- 5 60,99 1- 2 25,07
    5- 3 28,98 0- 0 65,20 3- 5 26,03
    4- 1 32,24 6- 6 284,99 2- 5 27,57
    5- 2 33,70 7- 7 1101,9 1- 4 28,94
    5- 4 48,90 8- 8 4132,4 0- 2 45,34
    5- 1 56,41 0- 3 46,89
    2- 0 62,42 1- 5 47,77
    3- 0 67,66 4- 5 52,64
    6- 3 70,79 0- 1 54,26
    1- 0 74,42 3- 6 62,37
    6- 2> 80,63 0- 4 65,85
    4- 0 86,67 2- 6 67,05
    MUUT 97,23 MUUT 101,10

    Äänestä

nyt on jo laskut menny sekasin, mutta kyllä bluesi selvässä johdossa on! sovitaan vaik näin.

1=1
X=1
2=15

Äänestä
  • Tuota noin, tähän peliin en koske... MUTTA jos rahojani tähän laittaisin niin kyllä Hifkin puolelle menee.

    Hifkin repaleinen puolustus vs. Bluesin repaleinen hyökkäys. Tarkoittaa luultavasti sitä, että Hifki pelaa enemmän "puolustusta auttaen" eli passiivisesti. Blues luonnollisesti pelaa vieraissa vastahyökkäyspeliä, minkä voi käydä vahvistamassa seuran kotisivuilta.
    Blues ei usein ole pärjännyt vanhassa hallissa, eikä yleensäkään Hifkiä vastaan.
    Tämän kauden molemmat Hifkille.
    Molarit isossa roolissa, tässä etu Bluesilla. Silti, Bluesilla on Hifki-kammo ja tänään voittojen putki katkeaa...

    Äänestä

heippa jotku kiroittaa minusta tuomoisia tekstejä joten olen kai samaa mieltä kanssanne että voitetaan tänään hifk

Bernd Brückler, Blues
Bluesin tuki ja turva on palannut huippuiskuun. Itävaltalainen oli Bluesin voiton takuumies kahdessa viime ottelussa ja on muutoinkin nostanut jälleen osakkeitaan.

Äänestä

Meni väärään paikkaan äsken siis;

Tilastot paperilla näyttää kaksi lähes täysin tasavahvaa joukkuetta. Mutta Bluesille pieni veto, koska esim PAF tarjoaa kerrointa 2,5 ja kerroin 2 näyttäis olevan lähempänä totuutta. Näillä lukemilla siis kannattava veto. 2X lienee lähellä totuutta

Äänestä
  • ....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


1 X vai 2 kirjoitti:

kertokaa joku mielipiteenne kaikki vastaukset otetaan huomioon sitten katson minkä kannalla olette! esim jos 10 ihmistä sanoo blues ja 5 ihmistä hifk niin todennäköisesti pelaan bluesia!

ite olen hitusen bluesin kannalla eli 2

tilanne 1=0 x=0 2=1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu