Jonka päätavoitteena on muuttaa Suomi kokonaan ruotsinkieliseksi ja syrjiä Suomen kieltä täällä Suomessamme samalla tavalla kuin tapahtuu nykyisessä Pohjoismaiden Neuvostossa: valitettavasti!
Hävetkää tolvanat!!!
Hävetkää tolvanat!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Homeopaatti Hautala on kova pakkoruotsittaja ja suomalaisen nuorison kyykyttäjä. Ristiriitainen persoona, joka toisaalta ymmärtää taistolaisvaaran ja Venäjän kyykytyksen vaaran.
Suomalaisten on taisteltava homeopatiaa vastaan, jotta Kelan lääkekorvauksia ei aleta maksaa humpuukista verorahoilla:
http://www.verkkouutiset.fi/arkistojuttu.php?id=72460&hakusanat=Uskomusl%E4%E4kint%E4
Homeopatian puolestapuhujiin kuului muun muassa Heidi Hautala (vihr.) europarlamentissa toimiessaan.
Södertäljessä miljööpuolue ja sosdemit vastustavat suomalaista koulua, voi silti tulla, koska pääporvarit tukevat
Vihreät suomalaisten kimpussa Ruotsissa, lue lisää ketjusta
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000129&posting=22000000031298274
Itse kuulun siihen siipeen joka kannattaa vapaaehtoisuutta. Mitään linjapäätöstä ei ole ruotsinkielestä tehty.
Puolueessa on muitakin kuin kansanedustajat.
Vain diktatuurissa pakotetaan suomalaiset opiskelemaan pakkovenäjää, turhaa kieltä monille.
Kekkonen sai huonot arvosanat koska boikotoi.
Södertäljen sosdemit asialla: vastustavat vihreiden kanssa suomalaisten koulua
näin sitä pitää
Näin pitää edistää kansojen välistä ymmärrystä sun muuta: sosdemit vihreiden kanssa vastustaa suomalaista koulua Södertäljeen, tosin se voi mennä läpi porvarien tuella:
http://www.sr.se/sisuradio/nyheter/artikel.asp?artikel=1726995
Södertäljen koululautakunnassa ainoastaan kansanpuolueen ja maltillisen kokoomuksen edustajat puoltavat ruotsinsuomalaisen koulun perustamista ja se ei riitä.
Vastustajia ovat sosiaalidemokraatit, ympäristöpuolue ja keskustapuolue.
Lisää aiheesta
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000129&posting=22000000031298274