Neontetralla ongelmia

Yksi meidän kymmenestä neontetrasta on jäänyt selvästi muita pienemmäksi, ja nyt huomasimme että osa "ruhosta" on haalea väriltään. Samoin myös kala on hieman muhkurainen mielestäni.

Mikähän voisi olla vaivana ?
1281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

...on todennäköisesti sairastunut ns. neontetratautiin ja se voi levitä niin lajikumppaneihin kuin muihin tetroihin. Tautia ei voi parantaa, joten suosittelen sinua lopettamaan, koska se jokatapauksessa kuolee tai ainakin poistamaan altaasta. Kun kala sairastuu, rupeavat toiset näykkimään sitä ja niiden on vaara myös sairastua samaan tautiin.

Hyvää loppuvuotta ja parempaa Uutta Vuotta 2008!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fddea kirjoitti:

Yksi meidän kymmenestä neontetrasta on jäänyt selvästi muita pienemmäksi, ja nyt huomasimme että osa "ruhosta" on haalea väriltään. Samoin myös kala on hieman muhkurainen mielestäni.

Mikähän voisi olla vaivana ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu