Pitäis keksi äipälle ja ipelle lahja.. ei meinaa tulla tällä aivokapasiteetilla mitään mieleen. Ajattelin vaikka jotain hyvää leffaa mutta en ole mikään kauhea leffojen ystävä niin en tiedä millasta leffa kannattais katella. Ehdotuksia? Kertokaa tuon ikäiset mitä tahtoisitte lahjaksi?
Lahja alta 5 kymppisille
vanhemmille
4552
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Josko antaisit lämpimän ja pitkän halauksen ja hyvän joulun toivotuksen vaikka kera jonkun kuvan koko perheestä tai vain vanhemmista (esim. teetetty suurennos jostain vanhasta kuvasta) ja johon olet liitteeksi kirjoittanut kauniille paperille tarinan, runon, tms. millaista on oma lapsuutesi ollut ja millaisena vanhempasi muistat ja mikä on ollut lapsuudessa ja vanhemmissasi parasta.
Minä haluaisin kirjoja. Maeve Binchyn, Sidney Sheldonin, Tuija Lehtisen, Leena Lehtolaisen, Marian Keyesin ym. Arabia, Iittalan, Marimekon astioita ym. Pehmeitä paituleita, lämpöisiä sukkia....Tärkeintä olisi omien lasten läheisyys. Mukavaa yhteistä aikaa. No vaikka siivouspalvelukin ois kiva :)
Itsekin suosin vanhemmille leffoja lahjaksi, koska he eivät itse oikein tule niitä katsoneeksi, vaikka kovasti pitävät. Elokuvat pitää tietysti valita vähän sen mukaan millaisia omat vanhemmat ovat (hömppää vai älykästä, hauskaa vai yhteiskuntakriittistä).
Omille vanhemmilleni olen hankkinut mm. seuraavat, joista pitivät: Lost in Translation, Sideways, Brokeback Mountain.
Hauska sirotinpari ruokapöytään itsestäsi muistuttaman:
http://posliinitar.com/kauppa/index.php?cPath=197_227