Katsastus 35€,
onko totta ?
81425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
jos tuo pitää paikkansa aion ajaa täältä Siilinjärveltä Joensuuhun (edestakaisin n. 220 km) ja katsastuttaa auton siellä. Tuo hinta vastaa suunnilleen sitä yleistä hintojen nousua, mikä viime vuosina Suomessa on ollut. Vajaat 60 euroa on järkyttävä kiskurihinta, joka on selvästikin sovittu liikkeiden kesken.
Siis minkä katsastus maksaa Q-katsastuksessa 35 €. Tolla nettisivullahan sanotaan, että bensa-auton katsastus maksaa 29 € päästömittauksineen, diesel 39 € päästömittauksineen, sekä 2001 ja uudemmat bensa-autot 34 € OBD päästömittauksineen. Tässä näkee taas tän foorumin käyttäjien äo:n.
Paljos tolla Q:lla maksaa muuten jälkitarkastus?
Sinä se taidatkin olla oikein järjen jättiläinen.
Miksi et tiedä, paljonko Q:lla maksaa jälkitarkastus ?
Mikä on äö:si ?
Mikä on ÄÖ???
ÄlykkyysÖsämaara :D
En minäkään huomannut jälkitarkastuksen hintaa, johtuneeko mullakin äö;stä? :P
Ei ainakaan ÄO;sta ;)
Yritysrekisteristä näkee, että toi Q on Kovalaisen sivutoimipiste tms.
Tarkoituksena lienee savustaa uusi yrittäjä http://www.katsastuskeskus.fi pois markkinoilta, että pääsevät taas kartellihintoihin ulkomaisten A-, K- ja K1-ketjujen kanssa.
kotimaista yrittäjää.
Väitätkö ettei q-katsastuksen omistavat Kovalaiset ole kotimaisia yrittäjiä?
Sun mielestä varmaan brittiläinen a-katsatus ja ameriikkalainen K1 ovat kotimaisia yrittäjiä?