Jami jami

7168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Osuuskaupan takahuoneessa asetellaan lihamyllyn terät ja muut osat lattiakaivon päälle ja lasketaan kuumaa vettä päälle.

Rasva ei lähde mutta lattiakaivosta roiskuu paskaa myllyyn. Sitten vaan osat kuivumaan ja aamulla vanhat lihat tiskiltä jauhelihaksi, hieman suihketta päälle ja liha näyttää punaiselta.

Kaupassa jauhettua jauhelihaa ei pitäisi ostaa Suomessa kuin suomalaiselta yksityiskauppiaalta.

Osta vain suojakaasuun pakattua tehdastavaraa osuuskaupasta.

Äänestä

poru on turha. Tunti turpaan bluffareille riittää.

Suojakaasupakattu eläin on hjuva. Ennen tiskijauheliha oli yleensä osin tummaa ... mikrobit jo häsläsivät. Nyt riidelty elukanliha on ja oli hyvää, käyttökelpoista.

Lakia rikottiin ahneuksissaan, kivitettäköön päämies. Tai sitten ei - myi kelpo lihaa ihmisille.

Suomessa romaaneilla on ulkoparlamentaarinen oikeus päättää omiensa sijoittumisesta. Haloo Suomi: Sama laki kaikille !

Äänestä
  • Vain 75 prosenttia hyvälaatuista.

    ÄLÄ OSTA KAUPASSA JAUHETTUA, JOS ET TUNNE KAUPPIASTA.

    ETNISET TYÖNTEKIJÄT SYLKEVÄT SIANLIHAAN JA SIKANAUTAAN KAUPASSA!

    Äänestä

  • todellakin! kirjoitti:

    Vain 75 prosenttia hyvälaatuista.

    ÄLÄ OSTA KAUPASSA JAUHETTUA, JOS ET TUNNE KAUPPIASTA.

    ETNISET TYÖNTEKIJÄT SYLKEVÄT SIANLIHAAN JA SIKANAUTAAN KAUPASSA!

    lukemaan:
    "Tutkimuksen perusteella Helsingissä myytävä jauheliha on laadultaan hyvää tai tyydyttävää.
    Mikrobiologisten tutkimusten perusteella 75 % näytteistä luokiteltiin hyvälaatuisiksi,
    22 % tyydyttäviksi ja huonoiksi 3%"

    Äänestä

  • vittu ja opetelkaa kirjoitti:

    lukemaan:
    "Tutkimuksen perusteella Helsingissä myytävä jauheliha on laadultaan hyvää tai tyydyttävää.
    Mikrobiologisten tutkimusten perusteella 75 % näytteistä luokiteltiin hyvälaatuisiksi,
    22 % tyydyttäviksi ja huonoiksi 3%"

    En tiedä, mihin käytät jauhelihaa, mikä on tyydyttävää. Saako hyvätkin kyydit!

    Homoja ja somaleja osuuskaupat täynnä.

    Äänestä

  • opettele itse lukemaan kirjoitti:

    En tiedä, mihin käytät jauhelihaa, mikä on tyydyttävää. Saako hyvätkin kyydit!

    Homoja ja somaleja osuuskaupat täynnä.

    jauhelihan raakana???
    oletko kenties selvillä siitä, että kun sen paistaa paistinpannussa (ruskistaa) huolellisesti, niin tyydyttäväkin j.liha on ihan ok...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jauhelihaa... kirjoitti:

http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id77318.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu