Sanoivat

töllöttimessä Vihreiden kysyneen SDP:ltä lupaa välikysymyksen tekoon.
Jos juttu pitää paikkansa, niin ei voi sanoa muuta kuin:"Selkärangattomia
anuksen nuolijoita koko vihreiden porukka".
268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sinänsä järkevä liike tarkistaa reaaliset mahdollisuudet. Katsos kun hallitus pysyy tai kaatuu demareitten äänillä. Kepu yrittää kaikin konstein pysyä vallassa, joten se ei tule äänestämään hallitusta nurin. Jos demarit ei vilkuta vihreetä, on välikysymys hyödytöntä lässytystä. Tämmöistä parlamentarismi on enemmistöhallituksien aikana.

Äänestä
  • sanavalinta. On eri asia pyytää lupa kuin kysyä lähteekö toinen porukka
    mukaan. Kyllä oppositio aikaisemmin teki välikysymyksiä kysymättä
    hallitukselta lupaa, vaikkei todellisia läpimenon mahdollisuuksia ollutkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jerry Falwell kirjoitti:

töllöttimessä Vihreiden kysyneen SDP:ltä lupaa välikysymyksen tekoon.
Jos juttu pitää paikkansa, niin ei voi sanoa muuta kuin:"Selkärangattomia
anuksen nuolijoita koko vihreiden porukka".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu