on eviran tarkastuksessa löytynyt paljon huomattevaa. Tässä on syy minkä takia Anttilan tulisi erota
anttilan (KESK.) sukutilalla
kantakirja.sonni
13415
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
narri valehdella. Sieltä ei löytynyt kerrassaan mitään.
Suomen maatalouspolitiikkaan ja sen tarkastuksiin ei voi enää luottaa, koska maatalousministeri Anttilan esiintyminen tässä eläinten suojelukysymyksessä oli niin tuottajanäkökulmasta katsottua ja tämän takia erittäin puolueellista. Kepulainen härskiys ei ole kadonnut minnekään ja meille suomalaisille yritetään syöttää pajunköyttä maatalousministerimme suulla.
mielipiteesi olivat valhetta.
paskaa.
tai demareiden palkkalistoilla oleva häiriintynyt häirikkö.
Oliskohan ihan itse l.luhtanen.
Demarien nimet kuuluu nylyisin kirjoittaa pienellä, koska ne ovat muutenkin niin alas vajonneet.
Onko Suomi kepulaisten mielestä demokraattinen ja ihmisyyttä kunnioittava valtio vai ei? Pitäisikö Suomessa sallia vain maanviljelijöiden tukiaismylly MTK ja työntekijöiden oikeuksia puolustavalla SAK:lla ei saisi olla minkäänlaista sananvaltaa? Näinkö se pitäisi kepulaisten mielestä olla? Aika arveluttavaa, kun meillä on nyt kepulainen pääministerikin, jonka pitäisi ja pitäisi hoitaa valtakuntamme asioita tasapuolisesti. Kunnalisvaalitkin ovat tulossa ja kepulaiset ovat kaventaneet elämänkatsomustaan ihmisyyden ja demokradian suhteen.
pitäisi pyöritellä sianpaskassa ja tuoda punalippu kädessä huutamaan hoosiannaa heinäluomalle eduskuntatalon eteen.
Näin Joulun kunniaksi.
Se vanha Neuvostoliitto meni jo.
Meillä ei ole toverituomioistuinta.
Perustuslain 5 luvun 64 pykälä kertoo kuinka ministeri eroaa.
Mihinkään eroon ei ole pienintäkään aihetta.
Kansa palkitsee äänestämällä.
onhan varsinainen Ikoni hoitamassa asioita.
Ainostaan kepulaiset ja kepumafian määräysvallan alla olevat väittävät, että Suomessa ei rikota eläinsuojelulakia. Rikos ja rikkomus, mutta mutta kepulaisille rikos on rikkomus. Kepulaiselle maajussille näyttää olevan rikkomus sellainenkin, Eläinaktivistien ottamissa kuvissa porsaalta oli järsitty saparo kokonaan ympäryksineen päivineen, kepulainen maajussi varmaan on nautiskellut tällaisesta, koska porsasraukka oli karsinassa ja toisten porsaiden rääkättävänä. Sieluun sattuu! Miksi meillä Suomessa ei ole lakia maajusseille, että silmä silmästä ja hammas hampaasta? Eiköhän pitäisi maajussilta itseltään leikata vähän saparoa ja pistää karsinaan porsaiden rääkättäväksi, ei se kepulainen muutoin herää sieltä pankolta. Tukiaisten myötävaikutuksen avulla ja kepulaisen maatalousministerin johdolla tällaista vaan näyttää tapahtuvan ja Suomessa.
Jokainen, joka havaisee kuvailemiasi asioita on velvollinen niistä viranomaisille ilmoittamaan,
Täällä "jussittelu" ja muu uhittelu on turhaa.
Mutta ei hätää, kun sinulla on noin varmaa ja todistettavaa tietoa, ryhdy ajamaan asiaa.
se on itse niitä terroristeja jotka kulkevat säikyttelemässä eläimiä.