punakorvan akvaario

...

millasia akvaarioita teillä on? onko konna vedessä vai kuivalla? pieniä sisustus vinkkejä

3

536

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • akvario

      on n.300l kokoinen ja vett' noin 200l,2 täyskasvuista konna.Pohjalle pistin pieniä kiviä,helpompa puhdista kuin hiekka.Konnat sotke niin paljon ettei kauhesti pysty sisustaman.Pääasiallisesti ne on vedessä mutta nillä on pleksistä tehty aurinkopaikka missä ne lämmittele lampun alla.Vedenvaihto on melko raskasta ja aikavievä homma.

    • Puikula-pulla

      Itse minulle punakorva kilpaarit ovat aika vieraita mutta sen tiedän että miten akvaariota voidaan sisustaa. Niin että laittaa akvaarioon kiviä ja hiukan kalliota minne hän voi mennä huilimaan sekä kasveja joiden taakse hän voi piiloutua ja vettä aika runsaasti että hän voi päivällä sukellella ,ja kannataa ostaa eläin kaupasta puun kaarnaa jotta saa hänelle hyvän nukkumis pesän .

    • lemppu1

      moi.. no meidän kitillä on ainakin takaseinällä juliste missä on ns. oikea meri ja muuten tyhjää paitsi kanto, josta pääsee kiipeämään ylös lämmittelylaudalle se pumppu, lämmitin ja lämpövesimittari ja myös UV-valo ja tavallinen putkilamppu. Oli myös monni joka ehti olemaan siellä n. 10 v. mutta juuri tuossa viime viikolla oli sen syönyt eikä ollut enää kuin evät jäljellä. eli ei missään tapauksessa kaloja samaan..!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      69
      2238
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      15
      895
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      786
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      44
      711
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      681
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      634
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      616
    8. 50
      585
    9. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      574
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      556
    Aihe