Olkaamme tämä vaatimuksen

http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=32246


Se mahdollistaa KAIKEN tietoliikenteen siirtymisen samaan verkkoon. IHAN KAIKEN!
2117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=32250&tyyppi=1

On uskomatonta sontaa, mitä Linden ehdottaa.
Kokoomus toimii kommunismin opein kirkkain silmin, jos Ylen etu sitä vaatii.

Eduskunta ensin siunasi digitalisoinnin, mikä meni aivan perseelleen--> suomessa on vielä alueita missä ei toimi edes välttävästi.

Ihmiset(äänestäjät huom.) vetää herneen nenään ja sanoo luvan irti.

No nyt kokoomusministeri otta kommunismin opit avuksi, että Yle pelastuu..... voi hyvänen aika.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


takana: kirjoitti:

http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=32246


Se mahdollistaa KAIKEN tietoliikenteen siirtymisen samaan verkkoon. IHAN KAIKEN!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu