Olen ollut masentunut ja ajatellut negatiivisesti ja ihmetellyt kun mikään ei ikinä onnistu. Teen aina samat virheet ja pilaan päätä seinään lyömällä oman elämäni.Nyt olen alkanut harjoittelemaan positiivista ajattelua, tuntuu kun kaikki kakka valuis pois positiivisten ajatusten lomasta. Ihanaa. Mutta vielä täytyy olla tietoisesti vahva ja pitää kiinni tästä tyylistä ettei sorru vanhaan. Kerroin tämän vain siksi koska olen niin onnellinen asiasta mitä nyt masentuneena voi olla:)
paranen masennuksesta:)
positiivinenajattelija
3524
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.positiivarit.fi/
14.12.2007
=========================================
Aamun ajatus
Niin kauan kuin sinulla on ikkuna,
elämä on jännittävää.
= = = = = = = = = =
http://joulukalenteri.positiivarit.fi/14.htmlunti
Tosi hineoa kuulla että alat nähdä toivonsäteitä elämässäsi .Yritetään mennä eteenpäin niinkuin kellonkin viisarit ei ehkä jakseta niinkuin sekunttari joka kiitää nopsaan mut vaikka tunti viisarin tahtiin sehän raksuttaa verkkasesti mut kuitenkin eteenpäin .
Aikamme kellon pysähtymistä emme tiedä kukaan ,joten yritetään edes elää elämäämme niin ettemme jätä jälkeemme sanomattomia sanoja eikä anteeksipyyntöjä sekä annetaan anteeksi toisillemme sekä itsellemme .
Kuunellaan Joulunsanomaa "meille on syntynyt" niinpä jos sinunkin sydämeesi syntyy toivon tuoja tänän.