Sopiiko vaakanainen ja Kaksosmies keskenään yhteen. Jotain yhteistäkin heissä on. Kumpikin kaipaa hellyyttä ja ovat empaattisia. Seurallisia.
VaakaN + KaksonenM
7
1484
Vastaukset
- tiedän??
Olen vaakanainen ja olin 14 vuotta yhdessä kaksosmiehen kanssa. Suhde on siis päättynyt. Mies ei ollut ollenkaan sellainen kuin horoskooppikuvausten kaksosmiehet. En löytänyt yhteistä säveltä, mutta lieneekö vika sitten horoskoopeissa, persoonissa vai olosuhteissa?? Mene ja tiedä. Nyt olen neitsytmiehen kanssa ja ainakin toistaiseksi menee hyvin, vaikka horoskoopit ei meille mitään erityisen hyvää lupaa. No, näihin voi uskoa tai olla uskomatta. Parasta on kuunnella omaa itseään, mikä tuntuu hyvältä ja ennenkaikkea että voi myös suhteessa olla oma itsensä.
- eaglette.
Mitä ongelmia sen kaksosmiehen kanssa ilmeni kun jouduitte eroomaan? Hän ei ollut "tyypillinen kaksonen"? En usko että samaan horoskooppiin kuuluvilla on loppujen lopuksi paljonkaan yhteistä.. jokainen poimii horoskooppikuvauksestaan sen mikä sattuu itteensä loksahtavan, aina sieltä kaikille jotain löytyy :)
eaglette. kirjoitti:
Mitä ongelmia sen kaksosmiehen kanssa ilmeni kun jouduitte eroomaan? Hän ei ollut "tyypillinen kaksonen"? En usko että samaan horoskooppiin kuuluvilla on loppujen lopuksi paljonkaan yhteistä.. jokainen poimii horoskooppikuvauksestaan sen mikä sattuu itteensä loksahtavan, aina sieltä kaikille jotain löytyy :)
kaksonen on sosiaalisempi ja haluaa useemmin kyläillä, mennä tapahtumissa ym. reissuissa, ja vaaka kaipaa useemmin ns. omaa aikaa ja rauhottumista kotona..
Mutta kyllä kokemukseni mukaan on aineksia pisempään suhteeseen, 2 vakavempaa juttua ollu/on kaksosia :)
- Nimetön
Olen itse vaaka ja huomannut että kaikki mielenkiintoiset miehet ovat olleet kaksosia.. Jostain kummansyystä vaan kaksosen kanssa on ne parhaimmat ja syvällisimmät keskustelut :) Vaikka exästäni erottuani vannoin ettei ikinä enää kaksosta, niin taas huomaan olevani tiiviissä yheydessä netissä tapaamaani kaksoseen, ollaan käyty treffeillä jne. Kaipa täytyy antaa kohtalolle periksi.. Heh!!
- Vaakaeukko
Olen myös tutustunut kaksosmieheen ja hän todella vei jalat alta. Nyt sitten pähkäilen että mikäköhän tämä on loppujelopuksi miehiää? Mutta kiinnostusta löytyy molemmilta :)
- kaksosmiehet kaukaa!!
En ole koskaan seurustellut kaksosmiehen kanssa. Tuntenut olen muutamia, ja sen vuoksi olen kiertänyt kyseiset urokset kaukaa.
Olen kuitenkin huomannut, että kaksosten seurassa vaakanainen saa haluamaansa huomiota ja arvostusta (ainakin pinnallisesti), joten heidän seurassaan on hauskaa.
Mutta koska kaksonen on kaksinaamainen ja -persoonainen, en luota kaksosmiehiin; siinä varmaan suurin syy miksi suhteisiin en ole ryhtynyt. Mielenkiintoisia kaksosia kyllä on tullut vastaan.
Mua myös kuvottaa kaksosissa se valtava itsekeskeisyys ja feikkimäinen olemus (osataan olla niin mielinkielin, mutta se ei ole aitoa, ja silloinkin kun on, sitä on vaikea uskoa).
Kaksoset ovat pahimpia mielistelijöitä ja se on kuvottavaa myös. Ainakin tuntemani kaksosnaiset, ovata olleet läpimätiä muiden hyväksikäyttäjiä.
Vieläkin puistattaa yksi vanha duunikaveri..
- vaakaN83
meillä tuli juuri 6v täyteen tuon kaksosmiehen kanssa ja välillä tulee mietittyä sitä et miksi hänen kanssaan olen..riidellä ei voi koska hän kääntää kaiken toisen niskaan, vieraille on niin mukava jne mutta kun perheestä kyse saa välinpitämättömän kuvan, laiska, ei voi myöntää virheitään ja varmaan kuvittelee olevansa täydellinen, menee miten tykkää välittämättä muiden mielipiteistä jne
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt333134Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.441560Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö19971Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32969- 59943
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22928Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37850Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36803Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173793- 48709