Haluamme reilun pelin seksikauppaa selvillä pelisäännöillä!
Kieltämään pystyy kuka tahansa mitä tahansa. Se ei ole toimiva ratkaisu aikuisten ihmisten vapaaehtoiseen intiimielämään, vaan antautumista ongelman edessä, kuin lakaisisi ongelman maton alle piiloon.
Kieltämään pystyy kuka tahansa mitä tahansa. Se ei ole toimiva ratkaisu aikuisten ihmisten vapaaehtoiseen intiimielämään, vaan antautumista ongelman edessä, kuin lakaisisi ongelman maton alle piiloon.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Nettiin harrastamaan seksiä.
Hyvät ratkaisut syntyvät kompromisseina, jotka useimmat voivat hyväksyä, ei kiihkoilijoiden näkemysten runnomisesta läpi väkisin.
Dildot ja Barbit kunniaan.Valtio voisi laillistaa paikan,jossa ihmiset voisivat helpottaa paineitaan.Ajatelkaa, mies ja nainen ja miksei nuorempikin voi helpottaa oloaan,loukkaamatta ihmisarvoa,tosin aluksi onhan se noloa.Asenne kasvatus muuttaa suhtautumisen ajan kanssa Positiiviseksi
Nimenomaan niinpäin,että äijät vaikeni koko asian
hiljaiseksi.Otti kaiken tehon ja hyödyn huorista
ja kotona taloudenhoitajasta eli palvelijastaan.
Mutta pitihän lopulta koittaa aika,että kyseenalaistetaan naisen arvoa huorana.Tämä tietää
useimpien sovinistejen loppua.
Totaalikielto ravistelee samalla funtsimaan, tarvitaanko kadun varsille alastomista naisista
mainoksia tai kauppojen hyllyille alastomien naisten kuvia...Missä muuten vastaavat miehet on?
Musiikkikanavat on niin seksistyneet,että jo
pienet tytöt vetkuttelee itseään peilin edessä
vähissä vaatteissaan.Eihän tällainen voi olla
tervettä ja normaalia,että seksi hallitsee kaikkea.
Mulle seksi ei ole vaatteissa eikä musavideoissa. Mulle seksi alkaa vasta kun päästään liukkaalle.
Että mitä enemmän paljasta pintaa,sitä normaalimpana sitä alkaa pitää.Toisaalta haetaan
uusia ulottuvuuksia seksissä,nuorempaa ja nuorempaa,erikoisempaa ja erikoisempaa...Nälkä kasvaa aina syödessä!Se on surullista mutta totta.
Senkin takia,osana isoa kokonaisuutta,totaalilaki
tulee aloittaa heti.
Ne kauppiaat haluaa myydä niitä rättejään kovaan hintaan. Ostajat ovat - yllätys, yllätys - naisia!
Miehet kyllä tietää (varsinkin huorissa käyvät) että moni kakku päältä kaunis, mutta sisältö voi olla ihan toinen...
Vaikka puhutaan kameroista,autoista jne,niin
vähäpukeinen NAINEN on tuotu mainosvaltiksi.
Ei miestä! Vaan nainen.Naisillekin markkinoitavissa tuotteissa on tyrkyllä puolialaston nainen.Tarkoittaako se,että kaikki naiset on lesboja? Miehiähän naiset tuppaa katsomaan, ei toisia alastomia naisia.
Onhan Dressmanninkin mainoksissa ja liikkeissä ollut iät ja ajat pelkissä kalsareissa olevia mallipoikia, mut ei niitten esineellistämisestä kukaan missään puhu.
Mainontaa ja markkinointia hoitelee ja voitelee
kuitenkin muinaiset äijäköörit että ihan nuorempaa säälittää.Vieläkö ukin ikäinen papparainen jauhaa samaa sovinistipaskaa mainoksiin ja tuotteisiin.Kuinka kuvaavaa!Nainen=tuote.
Oot sä kyllä tosi hukassa täsä maailmassa, kun kaikki vippaa: Ei edes mainoksesta osaa erottaa mikä on myytävä tavara ja mikä rekvisiittaa...
Hei ei mäkkärikään myy sitä pehmosikaa, joka käskee syömään kanaa
Nainen ei siis osta ollenkaan esim.kameroita vai?
Eikä aina täysissä pukeissa
Naistenlehdissä on siistejä naisten kuvia,eihän
ne muuten mysi ollenkaan.Kaikki naiset ei voisikaan olla vain lesboja,vai voiko mielestäsi?
Mutta jokaiseen muuhun lehteen kyllä saadaan ympättyä jonkinsortin bikinikuvaa jne,vaikka kyseessä olisi aivan toisaalle viettävä aihe.
Esim.telkussa pyörivässä valokuvamainoksessa
typyllä onkin äkkiä päällään pelkät bikinit ja nännitkin on pantu nöpöttämään ja tämä toinen nainen vielä tirkistelee vieressä.Kysynkin:vain miehetkö kehittää kuvia tai yleensä kuvaa?
Tästä mainoksesta kannattaa mahdollisemman monen valittaa tasa-arvovaltuutetun toimistoon.
Onhan aikuisten ihmisten välinen vapaaehtoinen seksi laillista toimintaa ja raha laillinen maksuväline.
Ei niistä kahdesta asiasta sellaisenaan saa muodostetua laitonta yhdistelmää.
Tarvitsemme pelisäännöt, joissa viranomaiset blokkaa pois väärinpelaavat ääritapaukset: ihmisoikeuksien loukkaajat, maahantulomääräysten rikkojat ja alaikäiset.
Kaikki kaupankäynti tapahtukoon netissä,missä
se ei haittaa sivullisia ihmisiä,joita ei välttämättä kiinnosta vähääkään huoraus.
Opisto ja keksitreffit ovat pyörineet vuosikausia.
Tottakai törkeet ilmoitukset täytyy siivota jossain vaiheessa,mutta toiminta jatkunee edelleenkin.
Kun kerran olet vaivautunut luomaan itsellesi oman kuvitteelisen todellisuuden, joka poikkeaa tästä meidän muiden maailmasta, niin olisit tehnyt siitä vähän iloisemman. Päätöksethän on siellä yksin sun! Ei me olla siellä mukana ollenkaan.
Totaalikielto on tarpeellinen kehitys.Ei voi jarruttaa sivistysvaltion kehitystä.
Seksissä kontrasti toimii tehokeinona, asiatekstissä ei.
Sivistys on totaalia, kun seksin osto ja myynti
kielletään.
Vapaassa kansalaisyhteiskunnassa ei kontrolloida aikuisten ihmisten vapaaehtoista intiimielämää.
No,odotellaas sitä uutta lakia nyt vaan.
Kai sitä sitten on kaikkia lakiuskovaisia, jotka pelkää häiritsevänsä jotakin toista. Niin no, onhan sitä tv-maksullakin maksajia...
Jos jotkut lait olisivat ratkaisu prostituutioon, ohan se olisi hävinnyt tuhansia vuosia sitten...
Voi aika tulla pitkäksi, kun mieleistäsi lakia odottelet, mutta kaipa sitä vielä arkustakin huudat.
Sitä ennen ehtisit vaikka opiskella, mitä "asenne" tarkoittaa oikeasti psykologiassa, ja miten asenteita voi yrittää muuttaa. Ei ainakaan sinun tavallasi onnistu!
Kyllä sivistys ja koulujakäyneisyys vaikuttaa
niin paljon,että ihmisoikeuksia aletaan kunnioittaa lopultakin myös naisten osalta.
Lempeydellä ei ole saatu aikaiseksi muuta kuin
omia oikeuksiaan noudattavat huoraavat ukot,
joten psykologia tältä osin on kuollutta sanaa eikä kaikkialle sovellettavaa todellista tietoa.
Laki paneekin väkisin asennepuhdistuksen sovinisteilla liikkeelle.Ei ehkä näillä menetetyillä äijillä enää mutta tuleville sukupolville se tulee jo vaikuttamaan.Sikäli erittäin tärkeä asia.
Olen kanssasi samaa mieltä. Käyttäessäni itse näitä palveluita, sovimme pelisäännöt etukäteen enkä koskaan vastaanottaisi alaikäisen tai pelkäävän tai huumeisen naisen palveluita.
Pelisäännöt koskevat ilman muuta myös meitä asiakkaita, sillä seksiammattilaisen oma turvallisuus on kyettävä takaamaan joka tasolla.
Mutta vähitellen on siirryttävä kuitenkin totaalikieltoon.Miksei siis heti.Helpottuu noi
poliisin hommatkin.
Vielä on löytämättä sellainen aikuinen ihminen, joka haluaa ulkopuolisen besserwisserin määräämään omasta intiimielämästään.
Et ole maailmassa yksin haluinesi,panoinesi.Tätä
yhteiskuntaa viedään ja kehitetään eteenpäin
yksittäistapauksista huolimatta.
Nykyisin asiat ratkaistaan myönteisellä, kaikkia tyydyttävällä tavalla.
Kiellot ovat muinaisjäänne ajalta ennen kansalaisyhteiskuntaa, kun hallitsijat olivat kansan yläpuolella, eikä ihmisoikeuksista piitattu.
Sovinistisiin asenteisiin ei ole tehonnut mikään
ehdottelemasi "hyvä".Joten siirrytään sitten lakiin.Mainion esimerkin tuon 90-luvun lama-ajasta:Kun työpaikkojen alasajo alkoi,mitäpä keksittiin työttömille NAISILLE...Toplessbaarit
vilautella tissejä!Törkeetä.Jopa ruokaravintolat
yritti lähteä samaan mukaan.Miesten kanssa ei siis ole voitu neuvotella millään keksimälläsi "hyvällä".Ja kun ei hyvällä ,niin sitten lailla.
Laki ei muuta mitään, pitää olla todisteita.
Todisteita ei saada kun laki sulkee suut.
Muutama tekaistu tuomoi seksin ostosta kärjistää poliisin aseman "pillupoliisiksi" eikä poliisi saa lopulta kansalaisten tukea missään asiassa.
Lahko- ja lesbotalebanien tuki on lopultakin poliisille pelkkä rasite.
Poliisin ja nuorison välien kiristyminen on jo nyt nähtävissä ilman seksivainolakejakin.
Poliisi tietää tämän.
Niiden ei todellakaan tarvitse alentua ostamaan
seksiä!Siihen joutuu tyytymään ainoastaan luuserit.
Eläköön valinnanvapaus!
No, miksei toplesbaareja enää ole, jos ne perustettiin miesten vaatimuksesta? Ei tarvinnut neuvotella, markkinat hoitivat asiat ihan itesestään. Ei ole yksikään mies itkenyt tämän hetkellisen muoti-ilmiön perään.
Tilanne siltä osin on vain pahentunut.Syntyi epämääräiset strippibaarit (mm.Eerikinkadulla),
joissa virolaiset huorat strippaa ja muut ko.maan naiset käy "vaivihkaa" (kuten baarimikko kehotti lain pelossaan ?) tyrkyllä miesten syleissä.Tämä on kuultu luotettavalta mieheltä paikan päältä.Häntä meno etoikin.Totaalikielto todella siis tarvitaan!
Hehheee, vai olen nyt luuseri. Eipä ole ensi kerta, kun tällä palstalla sanotaan jengiä luuseriksi.
Pitäisikö perustaa bändi, jonka nimeksi tulisi The Losers ja johon kuuluisi muutama harpisti ja porari?
Vaatimuksena ainakin parin seksiammattilaisen luona käynti....
"Twist soi luuserin
sen kaukaa jo kuulee
mut luulee
kun tuulee
ett jotain järkeekin tässä ois
vaan se järki onkin ökyiltä pois
jotka kieltää, keksii
vähemmän vaan seksii
nyt luusereille luusereille
riittäisi kai käsi oma lämpöinen"
... jo paljon parempia lauluja teemasta. Oma suosikkini on vanha "Koppelovitun koittajan valssi". Oikein tulee tippa silmään, kun joskus harvoin kuulee.
Soittelisitte sitten toisillenne te vanhat sedät
sitä saman toistoa loputtomiin.