http: 404 sivua ei voi näyttää

monttula

terve.

kertokaahan nyt että mistä johtuu kyseinen virhe ilmoitus kun se tulee aina kun yrittää avata määrättyjä sivuja, esim: lupiini galleria tai maikkarin portaali niin näihin ei pääse ja on kyllä muutama muukin sivu johon ei pääse.

estääkö palomuuri vai mikä?

2

716

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sonera UP

      herja sivua ei voi näyttää liittyy siihen että internet yhteys ei olisi toiminnassa, mutta kun jollekkin sivuille kerran pääsee niin se on silloin pois.

      http:404 herja viittaa siihen että kyseisten sivujen palvelimissa on jotain vikaa.
      tai sivustoja huolletaan.

    • dnalnif

      minulla oli aikoinani DNA ADSL liittymä ja juuri samanlaisia herjoja tuli minulle hyvin monelta sivulta. kuitenkaan koskaan ei lopullista syytä niihin selvinnyt vaan sellainen huhu liikkui DNA:n asiakkaitten piirissä että operaattori estää pääsyn joillekkin internet sivuille, mikä on tietysti laitonta ilman hyvää syytä, mutta kiusa se on pienikin kiusa ja sitä DNA osaa tehdä.

      nyt on soneran kaapeli ja kaikki pelaa kuin taivas.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      2992
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2631
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2584
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      102
      2258
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      48
      2094
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1893
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1546
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1408
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1188
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1175
    Aihe