Olut arvostelu? Amsterdam Maximator 11,6%

71154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Oi että että vesi herahti kielelle. tommosta kaljaa kun sais suomestakin niin huh huh. on sen verran paljon potkua laitetu.
tujuimmasta päästä mitä oon ite suomessa juonut niin on ollut kyllä lonkero 7.5%. sitäkin toin tosin virosta laatikot.

mut tota olutta voinee sanoa jo oluiden tequilaksi - vahvaa kuin ukkonen

Äänestä
  • karhua ja karjalaa 8%, olvin tuplapukki muistaakseni 8.5%, ja ulkomailta tulee hieman vahvempaa olutta alkoon...

    Äänestä

Sitä olen joskus laahannut Tallinnasta, ja voi sanoa että varsin kamalaa on, joten voisi kuvitella että ei tuo Maximator parempaa voi olla.

Kännit siitä sai, mutta ei se oluelta maistunut.

Äänestä
  • esim. puolalaista okocim-merkkistä (9%), ja ei pahaa...

    Äänestä

  • suomen alkossa kirjoitti:

    esim. puolalaista okocim-merkkistä (9%), ja ei pahaa...

    Belgiasta ainakin saa hyviä vahvoja oluita
    mm. Leffe 9%, Crimbergen Douple ja Triple, Bush 12%. Suomalaisissa vahvoissa oluissa muistuu liikaa alkoholi.

    Äänestä

  • Belkku.. Bier kirjoitti:

    Belgiasta ainakin saa hyviä vahvoja oluita
    mm. Leffe 9%, Crimbergen Douple ja Triple, Bush 12%. Suomalaisissa vahvoissa oluissa muistuu liikaa alkoholi.

    kuulkaa viinisiepot ja muut hienostelijat.
    "ai ai kun on 14% alkoholia en pysty juomaan. aih aiahhiii.."

    maistakaahan joskus jotain väkevää niinkun vaikka minttuviina tai silleen. pystyn juomaan raakana eikä alkoholi pelota. vähän tietysti polttelee mutta ei satu.

    Äänestä

  • keponeneversti kirjoitti:

    kuulkaa viinisiepot ja muut hienostelijat.
    "ai ai kun on 14% alkoholia en pysty juomaan. aih aiahhiii.."

    maistakaahan joskus jotain väkevää niinkun vaikka minttuviina tai silleen. pystyn juomaan raakana eikä alkoholi pelota. vähän tietysti polttelee mutta ei satu.

    kysymys siitä, että joissain vahvoissa oluissa prosentit "pilaavat" oluen maun, eikä siitä, että ko. prosentit jollain tavalla pelottaisivat.

    Mutta ei se mitään jos et tajua, jatka sinä vaan sitä minttuviinan ryypiskelyä raakana, kun kerran oikein pystyt eikä edes pelota, mutta älä puutu näihin olutasioihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tää on hyvä kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=3QuZZGxn8nk

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu