Jos laki on oikea keino hävittää prostituutio, niin silloin se on jo tapahtunut 1000 vuotta sitten ja me saamme lukea prostituutiosta ainoastaan historian kirjoista.
Prostituutio hävisi 1000 vuotta sitten?
Lain nimessä
15282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
olet oikeassa !!!!!
Siitä on hyvä lähteä parantamaan -lopultakin- naisten ihmisoikeuksia.Miehillehän omat ihmisoikeutensa onkin olleet kaiken aikaa tärkeimmät tässä yhteiskunnassa.
Oikeus voittaa lopulta. Kieltäjät ja kyttääjät ottavat hopeaa. Ketä edes kiinnostaa kiellot, joita ei pystytä valvomaan?
Tämä on poliisin ihan oma mielipide.Ja myös oikeusvaltiota haluavien asenne.
Sellaista valtiota, missä lait tehdään poliisin toiveiden mukaisesti, sanotaan poliisivaltioksi, ei oikeusvaltioksi.
Ja jopa idässä on haikailtu muinaisen poliisivaltion eli miliisivaltion perään taas.Enkä yhtään ihmettele.
Sokea hokemasi nimittäin kertoo vain siitä,mikä
valta miehillä on tähän asti ollut.Nyt naiset
on nousemassa vauhdikkaasti vallan kahvaan ja se
tulee totisesti näkymään ja tuntumaan.Vapiskaa
kullinne jatkeet!
Aamulääkkeet ottamatta?
Sellainen hämärä tyyppi,joka halveksittuja huoria puolustelee, kuuluu motiiviltaan joko parittajiin,itsekin seksityöläisiin tai horopillujen käyttäjiin.Siinä sitä puolueellisuutta.
Puolustan ihmisen oikeutta tehdä itse omat valintansa.
Siinä se lyhyesti kerrottuna.
Seksibisnes on naisten bisnes, jossa naiset käyttää hyväksi miehiä!
No, ihmisoikeudet mahdollistavat tämänkin. Kyttäys ja holhoaminen kun eivät kuulu 2000-luvulle!
Naisten arvostus ja ihmisoikeudet saakin polkeutua huorapukkejen jalkoihin,just näin...Oikein ihmisoikeuksien puolustusta!
Asenteenne varmistaa,että tulevaisuudessakin jokainen tyttö,nuori nainen ja nainen on huora.
Ihan perusjuttu, eikä ollenkaan asenteesta kiinni.
Sitähän vieminen on.Silloin olisitkin uhri.
Nyt et.Kannat senttiä myöten pennosesi horon vittuun.Miten voisitkaan olla mikään uhri.