kivuliaat supistukset

Nyt rv 37 ja piti oikein ruveta kysäseen et miltäs ne kivuliaat kohdunkaulaa avaavat supistukset tuntuu??? Kun viime yön ja tän aamun on tuntunu semmosta ohimenevää kipua vatsalla, mutta mitään mahan kovettumista en oo huomannu? osaisko joku vähän kuvailla???
1303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Heipä hei!
Itselläni alkoi synnytys supistuksilla ja olivat kyllä kivultaan aivan eri luokkaa kuin odotusajan "harjoitussupistukset".Viimeinen supistus kotona vei kirjaimellisesti jalat alta ja siinä vaiheessa lähdettiin sitten sairaalaan.Kun supistukset alkoivat niin se tuntui aluksi lähinnä tosi kovalta paineeelta alaselässä joka muuttui kivuliaammaksi koko ajan.Eka suppari tuli 4 aikaan aamulla,päiväksi meni ohi ja alkoi 7 aikoihin illalla uudestaan.Seuraavana yönä klo4 syntyi tyttö:) (päivää ennen laskettua aikaa)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miltä tuntuu kirjoitti:

Nyt rv 37 ja piti oikein ruveta kysäseen et miltäs ne kivuliaat kohdunkaulaa avaavat supistukset tuntuu??? Kun viime yön ja tän aamun on tuntunu semmosta ohimenevää kipua vatsalla, mutta mitään mahan kovettumista en oo huomannu? osaisko joku vähän kuvailla???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu