Että nämä yksityiset parkkiputiikit ovat hyvä asia, niin kannattaa miettiä sitä sitten kun saa samanlaisen sakon kuin minä Sellossa vuonna 2005, joka on vielä maksamatta. Tai sitten nämä ovat Parkcomin kätyreitä jotka kiukuspäissään riehuu hävittyään että seuraavassa asteessa sitten tulee sakkoa 1000e muut maksut.
Mutta siihen saamaani sakkoon: se oli kirjoitettu minuutti ennen kuin edes ajoin halliin, jätin kiekon mikä kuvissakin näkyy ja asioin kassakuitin mukaan 9 min. jouluruuhkassa ja palasin autolle. Ja kas lappuhan se siinä, oli kuulemma viivan päällä, pysäköinti alueella kuitenkin. Tämä taas johtui siitä että takana oleva auto ei ollut lähelläkään omaa ruutuaan joten välit olivat mitä olivat. Siinä mersussa ei kyllä ollut sakkoa, ei varmaan uskaltanut sentään Mersukuskia sakottaa. Oikein olivat kuvan ottaneet vasemmasta eturenkaasta.
Kuvat ovat vielä tallella. .....niin että tämmöisiäkö firmoja kaivataan lisää.
Aino "kosto" minkä pystyin tekemään, en käynyt yli vuoteen Sellossa , vein rahani muualle. Näinkö kauppiaat haluavat maksavia asiakkaita kohdella.
NIILLE JOTKA HUUTAVAT
0
334
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382191Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten662047Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363891675Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241474Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75925
- 27899