Että nämä yksityiset parkkiputiikit ovat hyvä asia, niin kannattaa miettiä sitä sitten kun saa samanlaisen sakon kuin minä Sellossa vuonna 2005, joka on vielä maksamatta. Tai sitten nämä ovat Parkcomin kätyreitä jotka kiukuspäissään riehuu hävittyään että seuraavassa asteessa sitten tulee sakkoa 1000e muut maksut.
Mutta siihen saamaani sakkoon: se oli kirjoitettu minuutti ennen kuin edes ajoin halliin, jätin kiekon mikä kuvissakin näkyy ja asioin kassakuitin mukaan 9 min. jouluruuhkassa ja palasin autolle. Ja kas lappuhan se siinä, oli kuulemma viivan päällä, pysäköinti alueella kuitenkin. Tämä taas johtui siitä että takana oleva auto ei ollut lähelläkään omaa ruutuaan joten välit olivat mitä olivat. Siinä mersussa ei kyllä ollut sakkoa, ei varmaan uskaltanut sentään Mersukuskia sakottaa. Oikein olivat kuvan ottaneet vasemmasta eturenkaasta.
Kuvat ovat vielä tallella. .....niin että tämmöisiäkö firmoja kaivataan lisää.
Aino "kosto" minkä pystyin tekemään, en käynyt yli vuoteen Sellossa , vein rahani muualle. Näinkö kauppiaat haluavat maksavia asiakkaita kohdella.
NIILLE JOTKA HUUTAVAT
0
292
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841719Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721595Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2881373Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701299- 57915
- 48881
- 66874
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838