Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Sukupuolitaudit peppuseksistä

Terve,
Kävin huorissa ja vedin ilman kumia peppuun. Voiko Hiv-tarttua peppuseksistä?
2403
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kuin KAIKKI muutkin sp-taudit, ihan kaikki!

Äänestä

Peppuseksissä HIV tarttuu herkemmin kuin muissa seksin muodoissa, koska peppuseksissä limakalvot tahtovat ärtyä ja tulee helposti haavaumia.
Ja kaikki muutkin taudit voivat tarttua peppuseksissä, kuten jo aiemmin mainittiin. Samoin kaikki voivat tarttua suuseksissä - ihan vain sivuhuomautuksena.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


idiootti kirjoitti:

Terve,
Kävin huorissa ja vedin ilman kumia peppuun. Voiko Hiv-tarttua peppuseksistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu