Öh...niin mistä sitä pitäis

suudella?

Ku minä menen naisena ihan sekaisin kun suudellaan kaulaa. Ihan sekasin, ei mitään rajaa, on lähes yhtä hyvää kuin itse yhdyntä.

Mutta kun en oikein tiedä kun itse tykkään siitä kaulasta suutelemisesta, mutta mistä ne miehet tykkää? Pitäiskö suudella kans kaulaa (ei tunnu lämpeevän)... vai niskaa...?

6

4122

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • likka*

      Miun mieheke just alkaa kehräämään kun sen kaulaa suutelee, se tykkää tosi paljon :) Mutta monella muulla on ollu ihan päinvastoin, ei tunnu missään.

      Ihan mielenkiinnosta otan itsekin vinkkejä vastaan :D

      • Suudelkaa mua suulle, jos haluatte.
        Muualle vähän eri tavalla. Mutta sitä suuta saa käyttää siinäkin.


    • poika..

      minä tykkään pussata niin, että huulet on vastakkain....siis omat huulet ja tytön häpyhuulet,,,,ahh iiii...haa...naaa

    • komee40

      No kaulalle namut kaulalle..... kullinkaulalle

    • Cattibrie79

      Hmmm..
      Oma mieheni hullaantuu tästä;

      Jos seisoisimme jossakin, alottaisin kevyellä kuiskailulla korvaan antaen huulieni hipaista sillointällöin korvalehteä.
      Antaisin huulieni hivellä leuan kaarta ja poskea kevyesti kuin höyhen ja siirtyisin hitaasti ja kiusoitellen käymään huulilla vain hetken.
      Nostaisin miehen leukaa hieman niin, että kurkku jäisi paljaaksi ja armoilleni.
      Hitaasti siirtyisin leualta alaspäin tehden pieniä, keveitä lipaisuja kieleni kärjellä siirtyen koko ajan alemmaksi kaulalla.
      Kiusoittelisin siirtyen hivelemään huulillani kaulan sivulta valtimon kohdalta ja näykkisin hellästi matkalla takaisin korvalehden alueelle.
      Koko ajan sivelisin hellästi miehen toista poskea ja niskaa.
      (kun käyn huulilla, käytän kieleni kärkeä ja nuolaisen aivan hellästi ja kevyesti suupieliä. Seuraan siis huulien kaarta)
      Siirtyisin miehen taakse ja jatkaisin kevyitä huulen ja kielen hipaisuja niskan puolelle piirrellen kuvioita selkään ja korvien ympäristöön. Kosketuksen täytyy olla aivan minimaalisen kevyt, että se on mahdollisimman herkistävä :)

      Samaa hivelyä ja suukottelua ja näykkimistä jatkaisin rinnalle ja siitä pikkuhiljaa alas seuraillen lonkkien ja navan alapuolista ympäristöä, hieman sivuista läheltä nivusia..
      ..Ja loppu jääköön arvoitukseksi ;)

      • Pisteet edellisestä

        Aikas hyvältä kuulosti ;-) Toimisi ainakin omalla kohdallani, mutta yleisesti varmasti se kaula/niska ovat parhaita paikkoja. Varsinkin mikäli istut/makaat hänen päällään.

        Edellisiin haluaisin lisätä puremisen.... En tarkoita jälkien jättämistä, tai mitään vampyyri meininkiä, mutta mikään ei sytytä tätä miestä paremmin kuin se kun oma nainen puree "voimalla" kaulaan korvan alle/taakse.

        Muistakaa vaan siinä että EI ole tarkoitus jättää hampaan jälkiä niskaan (vaikka hienot onkin) vaan ottaa vain iso "pala" ihoa hampaiden väliin ja vetää kevyesti. Hieman kuin fritsu, mutta itse pidän "aikuisempana."

        Uskokaa se toimii ;-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe