Kuinka suuri osa tallinnalaisista prostioiduista mahtaa kantaa hi-virusta? Entä mikä on todennäköisyys että se tarttuu yhdessä yhdyntä kerrassa ilman kondomia?
Kuinka suuri todennäköisyys on saada HIV
6
965
Vastaukset
- prosentilla
kyseinen virus. Ja mitä tulee tuohon yhteen kertaan, niin kyllähän se yksikin kerta riittää, mitään todennäköisyyslaskelmia kukaan ei sinulle osaa sanoa. Eli odottelet ja menet sitten testiin, otata sitten kaikki, hepatiitit ym., eihän HIV ole ainut, olet voinut saada minkä/mitkä tahansa taudin/taudit.
Ja ÄLÄ ihmeessä ole nyt yhdynnässä edes kondomin kanssa ennen kuin saat tietää kaikkien testien tulokset! - AIDS-poliitikko
Et saa seksiammattilaiselta seksiä ilman kumia. Vaikka maksaisit maltaita.
Ja jos joku narkkari-sekopää suostuisi ilman kumia, niin ei kannata ostaa, sillä se on merkki siitä, että hänellä on jo HIV, ja sen tarttumistodennäköisyys sinuun yuhdessä yhdynnässä on 1/2000- kauhistunut!
Entäs jos sen parin euron narkkarimuijan perseestä valuu vertakin kesken yhdynnän? Kuuinka suuri todennäköisyys sillon on??
- idiootti
No sain kuitenkin ilman kumia peppuseksiä..:(
Onko tosiaan, että 1/2000 on noin pieni mahdollisuus saada hiv vaikka toisella olisikin hi-virus? - skenaario on tää
idiootti kirjoitti:
No sain kuitenkin ilman kumia peppuseksiä..:(
Onko tosiaan, että 1/2000 on noin pieni mahdollisuus saada hiv vaikka toisella olisikin hi-virus?että tallinnalainen ilotyttö antaa paljaalla kakkoseen, niin hälytyskellot soi ja aika lailla!!!
siinä tauti tarttuu helpoiten, ja testeihin kannattaa ehdottomasti mennä, plus tietysti suojautua sitä ennen muiden kumppanien kanssa kaikessa seksissä, suuseksissäkin.
Riski olisi suurempi vain jos sinä olisit se jota peppuun painetaan, mutta sullekin ihan riittävän suuri. Muista että vaikka yksittäisen kerran riski on laskennallisesti hyvin pieni, mr. Murphy on usein toista mieltä. Vertaapa todennäköisyyksiä Lapin hiv-tartuttajan vosuihin. Hänellä oli 25-30 kumppania, joista moni varmasti vain yhden illan juttuja. Silti, oliko 4 vai 5, sai tartunnan. Laskennallisesti korkeintaan yksi, jos hänkään, olisi pitänyt saada tartunta. Kerta riittää! -> testeihin
- Jumalan siunausta
Toivon sinulle että olet välttynyt virukselta, mutta mitä ajattelit huoriin mennessäsi. Mikä miehen saa yleensäkkin menemään huoriin ja ilman kumia??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi254799- 883734
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313483165- 542677
- 2072655
- 522625
Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne322420- 1532350
- 311955
Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa
Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok1091565