xbox360:sen kanssa ei kannata ostaa fullhdtv:tä

koska laatikko ei pysty tuottamaan teräpiirtokuvaa full hdtv:hin, hd readykin on siinä ja siinä. Siinä taas nähtiin ei siitä laatikosta oo mihinkään..hahahaaa
4431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Xbox360 osta se. Itse mietin myös todella pitkään minkä ostan ja ostin xbox360. Se vaan on paras.
Paljon tehokkaampi kuin ps3. Muutenkin aivan ykkönen, mm. mikrobitti antoi tälle 5tähteä.
Ps3 sai 3 ja Wii 4. Koska aiot ostaa ps3 tai xbox360 ei keskitytä wii:hin sen enempää. Tässä tietoa sinulle:

1.ps3 laitteen tehot loppuivat kesken ja PES2008 jalkapallopeliin jouduttiin tekemään grafiikkaa rumentava päivitys jotta ruudunpäivitys nopeutuisi.
Box360 tämä peli pyörii upeasti ja vieläpä kauniilla grafiikoilla, eikä tarvitse huolehtia onko grafiikkaa rumentama päivitys asennettu, box ei sellaista tarvi.

2.ps3 laitteessa ei jokin riittänyt ja Call of duty4 sotapeliä täytyi rumentaa. Xbox360:llä tätä peliä ei täytynyt rumentaa.

3.ps3 NHL08 on ilmeisesti ps3:sen näytönohjaimen takia ruudunpäivityksellä 30fps. Boxilla ruudunpäivitys on makea 60fps.

4.ps3 NFS pelissä vakavia ruudunpäivitys ongelmia.
Box360:llä pelissä ei ruudunpäivitys ongelmia.

5.Kiinnostaako todella hurja halo3? tämä peli on VAIN xbox360:lle

6.Kävisikö sinulle vuoden peli Bioshock? tätä upeaa peliä ei ole ps3:lle.

7.Mitens olisi kaunis Dead or alive4 mätkintäpeli?
VAIN xbox360.

8.Pidätkö selkeästä ja hienoista valikoista?
Xbox360 valikot ei jätä ketään kylmäksi.

9.Entä peliohjain? Xbox360:sen peliohjain on valittu kaikkien aikojen parhaaksi peliohjaimeksi

10.Peli valikoima? Xbox360 on enemmän pelejä kuin ps3:lle ja Wiille yhteensä.

11.Kiinnostaako autot? Loistava Forza motorsport2 vain xbox360:lle!

12.Tehot? Xbox360:sen tehot eivät kesken lopu ja kone pystyy pyörittämään uskomatonta grafiikkaa aivan upean nopean ruudunpäivityksellä (en ole vielä tavannut box360 peliä joka pätkisi)

13.Mitä enää odotat? Ostahan xbox360. Valikot ovat upeat, selkeät ja muutenkin kaikista konsoleista paras. Box360 on kaikissa paras. Niin peleissä ja tehoissakin.

Äänestä

EVO!

EVO!

EVO!

Hävettääkö edes?

Äänestä
  • kykenee/pystyy tuottamaan Full HD-kuvaa -ja jopa 1080p. (Progressive)-resoluutiona!.

    Äänestä

  • Floppi 3!!. kirjoitti:

    kykenee/pystyy tuottamaan Full HD-kuvaa -ja jopa 1080p. (Progressive)-resoluutiona!.

    Kaikki Xbox360:set voivat tuottaa FULL-HD-kuvaa (1080p)
    Tämän mahdollisti päivitys, joka tuli jo vuonna nakki ja kukko.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


odemanni kirjoitti:

koska laatikko ei pysty tuottamaan teräpiirtokuvaa full hdtv:hin, hd readykin on siinä ja siinä. Siinä taas nähtiin ei siitä laatikosta oo mihinkään..hahahaaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu