Onks kellään tietuu, millon toi S2E kauppakeskus aukastaan? mie oon oottanna sitä jo aika kauan.
Erräät Move Netwroksilaiset aikoinaan hehkutti sitä kovasti ja saivat minutkin kanta-asiakkaaksi. En ole vain voinut käyttää sitä, ku oon ollu intissä. Nyt kesällä vuoden mittainen inttini päättyi, mutta S2E ei ole toiminut tuona aikana sitten ollenkaan. Tiedän, että silloin se kuulemma toimi, kun olin asepalvelusta suorittamassa.
Miksi se pantiin remonttiin ja noin pitkäksi aikaa, koska se oli kuulemma hyvin suosittu ja asiakkaita oli paljon. Olen odottanut kuin kuuta nousevaa sen aukeemista. Mullon vielä täysin käyttämättömänä tuo S2E-etukortti lompakossani. Oon jo unohtanut, miten sitä korttia käytettiinkään, koska en oo kuullu niistä Move Networksin edustajista ennään aikoihin.
Tai yhen tiiän, mutta se on kuulemma lopettanut siinä, koska ei pystyny keskittyy kahteen työhön kunnolla.
Milloin siis aukeaa S2E?
Erräät Move Netwroksilaiset aikoinaan hehkutti sitä kovasti ja saivat minutkin kanta-asiakkaaksi. En ole vain voinut käyttää sitä, ku oon ollu intissä. Nyt kesällä vuoden mittainen inttini päättyi, mutta S2E ei ole toiminut tuona aikana sitten ollenkaan. Tiedän, että silloin se kuulemma toimi, kun olin asepalvelusta suorittamassa.
Miksi se pantiin remonttiin ja noin pitkäksi aikaa, koska se oli kuulemma hyvin suosittu ja asiakkaita oli paljon. Olen odottanut kuin kuuta nousevaa sen aukeemista. Mullon vielä täysin käyttämättömänä tuo S2E-etukortti lompakossani. Oon jo unohtanut, miten sitä korttia käytettiinkään, koska en oo kuullu niistä Move Networksin edustajista ennään aikoihin.
Tai yhen tiiän, mutta se on kuulemma lopettanut siinä, koska ei pystyny keskittyy kahteen työhön kunnolla.
Milloin siis aukeaa S2E?
Vastaukset 12
Vanhimmat
täältä:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000010028011#22000000010028011
http://www.s2estore.fi/
Ja eikun joulupukin konttiin...
mutta vähän harmittaa alkaa elää uudelleen vuotta 2007 vanhan kalenterin vuoksi;)
Eipä ole s2e:n päivitys oikein onnistunut:))
... vuoden 2007 kalenterista pitää maksaa käsittely- ja postituskuluja, jos sen tilais nyt? Onko tuo 0,50 € lopullinen hinta, vai voiko pikkasen tinkasta? Olis muuten aika surkuhupaisaa, kun nyt tilais ja sais vuoden 2007 kalenterin tammikuussa 2008.
Ei ihan oikeesti saa naurattaa.
Ja mitaan ette voi...
Vuosiluku on täysin oikein. Agentit voivat laittaa sinne ajatuksiaan ja tuntojaan MITÄ OLISI PITÄNYT TEHDÄ tietyssä tilanteessa tiettynä päivänä...Lähinnä asia liittyy agenttien laiskuuteen ja omaan motivaatiopuutteeseen; mistä johtuu mahdollinen huono tulos vm-bisneksissä.
Kalenteria lukemalla he voivat välttää virheet ensi vuonna. Joka toiselle päivälle esim. voi kirjoittaa "et vain yrittänyt tarpeeksi". Tai sinne voi ruksata yli sukulaisuus/ystävyys/tuttavuus-suhteita joihin ei enää kannata kontaktia ottaa (eivät tollot ymmärtäneet tätä loistavaa liiketoimintamahdollisuutta).
Terveisin Suomen Yliopiston Kalenteriosasto
"Nyt kesällä vuoden mittainen inttini päättyi..."
?????????????
MITÄ????????
Nyt kesällä???? LOLLOTI LOL
Joulu on viikon kuluttua!
Veditkö 5kk viinaa?
Oliko intissä noin rankkaa?
Katosiko ajantaju?
Vaikkei ulkona huomaakkaan, niin katso kalenteria - nyt on talvi :D
Ja eiköhän niitä ostoksia voi suorittaa ihan tavallisessa kaupassa, unohda jo noi w4r, y8g ja muut hömpötykset...
Se varmaan tarkoittaa viime kesää, jolloin s2e:nkin piti aueta. Mutta kuukaudet menevät niin nopeasti. Ei taida Aurajoki olla vielä jäässä.
Hyvä kanssa-agentti!
Move Networks pitää huolta edustajistaan. S2E:n päivitys on ihan loppusuoralla. 100.000 kanta-asiakkaan raja on jo ylitetty mutta muutama käytännön toimi on vielä kesken. Heti Joulun jälkeen saadaan nauttia entistä ehommasta ja tehokkaammasta kauppakeskuksesta.
Hinnat on neuvoteltu siten että agenttien on mahdollisimman helppoa myydä tuotteitamme. Edustaja hyötyy,asiakas hyötyy. Toteutamme filosofiaamme eli WIN-WIN....molemmat hyötyvät.
Move Networks vastaa huutoonsa ja tosiaan...me poikkeamme muista vm-yrityksistä tarjoamalla ainutlaatuisen hinta-laatu-suhteen. Agentit ovat sama kuin ME. Ilman agentteja ei ole Move Networks-yhtiötä olisi.
Siksi olemme neuvotelleet sopimukset monien, Suomen tasollakin, mainittavien yritysten kanssa. periaatteena on ollut tehdä agenttien työ mahdollisimman joustavaksi. Tarjoamalla agenteille ja asiakkaille mahdollisimman hyvän myyjä-asiakas-kauppasuhteen jonka vain Move Networks osaa.
Lisää tietoa menestyksestämme tulee ihan tuota pikaa agenttien omaan postiin.
Terveisin Olli
Kivat puheet eivät vakuuta Olli hyvä. Olet joko tyhmä tai sitten vain häikäilemätön. Suosittelen karttamaan Ollin pisneksiä kuin ruttoa, jos hakusessa ei ole paha joulumieli.
Olli hakataan jos se saadaan kiinni sitä mikään ei muuta
Kaunista joulunalus-aikaa kaikille!
Vastatakseni omaan kirjoitukseeni. Kirjeet agenteille ovat jo joulupostissa ;-) Lukekaa ne tarkkaan ja noudattakaa ohjeita. Koulutuksen osuutta loistavaan menestykseen ei suotta olla painotettu.
Kukaan ei menesty ilman kovaa työtä. Ahkeruus, työ, oma visio, usko omaan ja kanssa-agenttien tukeen on olennainen osa työtämme. Työ ei pääty koskaan. Kun oma taloudellinen hyvinvointi on saavutettu me agentit keskitymme auttamaan kanssa-agenttejamme. Yhteistyöllä, uskolla ja hyvällä johtamistaidolla me kaikki pääsemme tavoitteeseemme.
Uudet tuulet puhaltavat nyt Move Networks-yhtiössä. Agenteille ja kanta-asiakkaille se tarkoittaa konkreettisia rahanarvoisia hyötyjä ja alennuksia!
Paljon on kyselty krediiteistä ja jo-kertyneistä krediiteistä. Heti kauppakeskuksen päivityksen jälkeen asiasta tiedotetaan ja jäsenet pääsevät krediitit hyödykkeiksi vaihtamaan.
Tarjoamme myös vuodenvaihteessa todenteolla sijoitusmahdollisuuksia rakennusteollisuuteen. Pääpaino on toki edelleen agenttien työllä, agenttien tekemmillä sopimuksilla ja tuotteiden suositteluilla.
Move Networks Oy neuvottelee koko ajan uusien yhteistyökumppaneiden kanssa; hyvillä sopimuksilla taataan agenttien kilpailukyky markkinoilla!
Hyvää Joulua ja loistavaa Uutta Vuotta kaikille agenteille, kanta-asiakkaille ja yhteistyökumppaneille!
Terveisin Olli
Hitto soikoon ylläpitoa! Munasivat viestini eli tuo toinen tuli kahteen kertaan, Porukka huomasi provoilun. Omasta mielestäni matkin hyvin moven johtoa? :(
T: marsu1