Eli tuossa alkuviikosta minulle määrättiin tetralysal kuuri, jonka lisäksi vielä clindoxyl voidetta. Nyt minulla on aivan hemmetin kuiva ja ärsyyntynyt iho, kutittaa ja on punainen kokoajan.
Jätin tuon clindoxylin pois, kun tuntui että se kirveltää ja kuivattaa ihoa aivan liikaa. Iho on silti kuiva ja hilseilevä. hieman kipeä ja punainen.
Voiko nämä oireet johtua tuosta antibiootista?
Rasvaan koko ajan ihoa perusvoiteella mutta ei tunnu auttavan.
Jätin tuon clindoxylin pois, kun tuntui että se kirveltää ja kuivattaa ihoa aivan liikaa. Iho on silti kuiva ja hilseilevä. hieman kipeä ja punainen.
Voiko nämä oireet johtua tuosta antibiootista?
Rasvaan koko ajan ihoa perusvoiteella mutta ei tunnu auttavan.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kokeile antihistamiiniä kutinaan, pitäis lievittää. Jaksamista
Ei muuta kun lääkärille, nämä asiat ei pidä olla kustannuksista kiinni, jos niin on, paljon on väärin tässä yhteiskunnassa. Pitäisi olla kansanedustaja, silloin lääkärimaksuja ei olisi senttiäkään.
Itselläni on työpaikkakassa. En ole 30:een vuoteen maksanut lääkäreistä ja niiden määräämistä lääkkeistä senttiäkään(penniäkään).
Nimellinen maksu menee tilistä kuukausittain= työpaikkakassa.