Edustajapinnareillekin

4214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kansanedustaja ei tarvitse selvitystä poissaololleen ja lisäksi he tekevät huomattavasti lyhyempää "työ"viikkoa kuin muut! Hauska lukea näitä että edustaja ollut viikon luvattomasti etelän lomallaan eikä mitään sanktioita... tämä palkallinen loma siis verorahoin kustannettu. Saavat myös puoluetukea ohjattua omille tileilleen.

Äänestä

Eniten poissaoloja on pitkään sairauslomilla olleilla Petri Salolla (kok) ja Satu Taiveaholla (sd). Myös Tanja Saarela (kesk) ja Merikukka Forsius (vihr) ovat olleet sairauden takia paljon poissa.

Äänestä
  • ..voisi vähän kohottaa edustajien tasoa.

    Äänestä

Alatalo siellä eduskunnassa ylipäätään tekee? Jos on niin paljon muita hommia niin tehköön palveluksen ja sanokoon itsensä irti kansanedustajan hommista. Olis edes sen verrasn mies vaikka ihan vanhalta täti-ihmiseltä näyttääkin. Siis: ÄLKÄÄ ENÄÄ ÄÄNESTÄKÖ TURHIKSIA!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


palkankorotus??!!! kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200712176974355_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu