http://www.imdb.com/title/tt0054393/
http://www.youtube.com/watch?v=uGmqwIb-x9k&feature=related
Kalkkunaleffoiksi kutsutaan elokuvia jotka ovat viihdyttäviä juuri huonoutensa takia - noin pähkinänkuoressa asia yksinkertaistettuna ilmaistuna!
Tätä elokuvaa ei ole varmasti monikaan jannu nähnyt, siksi suosittelenkin hommaamaan sen oitis, niin sinäkin voit ylpeänä todeta "olen Tormented elokuvan ylpeä omistaja!"
Tarina sijoittuu pieneen saarella sijaitsevaan kaupunkiin jossa pianisti yrittää päästä eroon entisestä isopovisesta tyttöystävästään kohtalokkain seurauksin, naisen alkaessa kiristää miespoloa, jonka tarkoitus on ainoastaan heivata egsä hevonvittuun, jotta voisi naida todellisen lemmittynsä.
Alun tragediaan päättyvä kohtaus majakassa on loistokkuudessaan ja kekseliäisyydessään sitä luokkaa, että itse maestro Hitchcock olisi siihen tyytyväinen.
Meri huuhtoo naisen mennessään, mutta jokin jää kummittelemaan, ja pian miehen päivät ja yöt muuttuvat helvetiksi irtopäiden, irtokäsien, olemattomien ruumiiden ja tyhjästä rantahiekkaan ilmestyvien jalanjälkien alkaessa näyttäytyä hänelle.
Elokuva poikkeaa vastaavista B-luokan tusinakauhuista siinä, että siitä puuttuu sankari, päähenkilön osoittautuessa liian inhimilliseksi siihen jobiin.
Tämä elokuva tarjosi paremmat naurut kuin kaikki Scary-filmit yhteensä!
Elokuvana
**
Kalkkunana
****
Kaiken kaikkiaan, 50 Movie Pack Horror Classics 12-DVD collection on osoittautunut superhankinnaksi!:)
Tormented (-60) - kalkkunaherkkua
0
326
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502114- 67833
Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11833Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut66805Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me112775Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9732Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49719Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt40717vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22693Salaisuus rakas.
Mun täytyy kertoa sulle nyt salaisuus rakas. Sä olet todella hyvä sun työssä. Pus!47660