Voiko olla totta, että Sinä olet muutamien noiden katkerien kirjoitusten takana.
Olen arvostanut suuresti Sinua ja arvostan edelleenkin, mutta en oikein saa päähäni, jos kirjoittelet puolueen vastaisia kirjoituksia.
Anna ajan kulua ja tee edelleenkin sitä pyyteetöntä työtä hyvän asian eteen, niin kyllä se siitä unohtuu. Näytä, että olet henkisesti suuri. Ei sellainen, joita täällä on muutamia vellihousuja.
Olen arvostanut suuresti Sinua ja arvostan edelleenkin, mutta en oikein saa päähäni, jos kirjoittelet puolueen vastaisia kirjoituksia.
Anna ajan kulua ja tee edelleenkin sitä pyyteetöntä työtä hyvän asian eteen, niin kyllä se siitä unohtuu. Näytä, että olet henkisesti suuri. Ei sellainen, joita täällä on muutamia vellihousuja.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Näkkehän tuon ny Lipposen mainostama sokea-Reetakin, että Purho kirjoittaa itsestään. Mistä nuo tiedot muuten olisivat peräisin? Aate loppui kun palkka lakkasi juoksemasta.
Kyllähän se nyt huomaa, että noista tiedoista päätellen kirjoittelijan täytyy olla lähellä puolueen johtoa.
Hannu on kuitenkin ollut minulle sellainen henkilö, että olen kuvitellut hänen kestävän tuulet ja myrskyt. En oikein vieläkään usko hänen kirjoitelleen noita juttuja.
Olen sitä mieltä, että lyötyä ei pidä lyödä, vaikka puoluekokouksen päätökseen on kaikkien tyytyminen.
Joku Pietu, jonka pikkupoikakin tunnistaa, on ihan oma juttunsa, eikä siihen kannata paljoa tuhlata aikaa.
Pitäisikö Hannun vain kärsiä ja todeta, että tälleen sitä meitä potkitaan vuodesta toiseen, mutta kestetään, kuin mies ja kehutaan Soinia vaan eteenpäinkin.
Oletko sinä täysin tollo?
Ihmisarvosta on nyt kymysys!
Tajutkaa nyt muutkin hölmöt!
En olisi uskonut miestä noin pieneksi. Hienosti kirjoitti, nyt suoltaa katkeruutta. Kyläpoliitikko.
eikös puoluesihteerin olisi pitänyt kiertää kenttääkin?
napamies ja juättiläinen, kun kaikkia vähättelet. Purho on kyläpoliitikko, KÄDE on politiikan höyhensarjalainen, Pietu on milloin mikäkin ja mielestäsi kaikkia noita miehiä yhdistää katkeruus. Katkeruus mitä tai ketä kohtaan? Hohhoijaa.... teitä lipojia. Rehdit miehet on katkeria ja te lipojat aitoja perussuomalaisia.;D
Isopönön suojelusenkelit yrittävät ronkkia IP-osoitteita.Käry kävi.
Me kuuntelemme kaikkea mielenkiintoista suorana lähetyksenä toimistolta.
Tässä asiassa ei kovin kummoisia JamesBondeja tarvita.Kuuntelutiedustelu osattiin jo Talvisodan aikaan.
Hannuja"tietoineen" tässä toiminnassa ei tarvita..