Onko kertoa kokemuksia tästä Noise Stopping Tectylin käsittelystä?
Onko tämä helposti tehtävissä autoon jälkeenpäin kun teetätin omaani Mazda 6:een viime kesänä täydellisen ruostesuojauksen.
Onko ruiskutettava massa sellaista että se ei pahenna auton ruostumista(pidä pintaa kosteana ja muhimassa)?
Eikä pelkät äänieristetyt lokasuojat riitä ja onko sellaisia edes saatavissa?
Noise Stopping TECTYL?
3
4060
Vastaukset
- kiinnitys
koriin suurin melun aiheuttaja.
- baxtor1
Tectylin Noise Stopping käsittelyä ei tietääkseni voi enää tehdä ruostesuojauskäsittelyn jälkeen. Näin minulle sanottiin ja teetätinkin näin ollen Noise Stoppingin ja ruostesuojauksen samalla kerralla.
- Suojaaja
Valitettavasti suojattuun autoon ei voi tehdä enää äänieristystä muutoin kuin verhoiluun. Tuo äänieristysmassa ja äänieristyslevyt täytyy saada puhtaaseen pintaan ja sen päälle sitten ruosteenestokäsittely.
Äänieristetyt sisälokarit auttavat kyllä ja niihin voi sitä eristettä laittaa hieman enemmänkin kuin mitä on tavallisesti valmiina.
Kysy paikalliselta Tectyl- liikkeeltä lisää, tiedot löytyy esimerkiksi osoitteesta http://www.snoy.fi/palvelupisteet_tectyl.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 865371
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai744709Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1314670Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3702114- 951733
- 991617
- 2571507
- 3511206
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.581034- 2001021