Mies ilman suomalaista identiteettiä. Radikaali vasemmistolainen vuosilta, jolloin Suomen itsemääräämisoikeus oli vaakalaudalla 60-70-luvuilla. Silloin olivat isänmaan miehet vaikeuksissA Lipposten ja Tuomiojien mellastaesssa maata NL:n syliin. Jokaisen ajattelevan pakkoruotsin vastustajan mielestä on suuri onni, että Svenska.nu:n toiminnalle antaa kasvot juuri tällainen mies. Näin koko svenska.nu näyttää epäisänmaalliselta. Siis vieraan valtion asiaa ajavalta.
Lipponen pakkoruotsin
vastustajille onni
3144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
milloin demari on ollut radikaali vasemmistolainen?
kuin avauksessani: 60-70-luvuilla aianakin. Demarien vasen laita mm Halonen, Lipponen, Tuomioja... olivat lähempänä kommunisteja kuin varsinaisia demareita. Arvaapa miksi he kuuluivat demareihin? V: parempi herrahissi. Oliko kysyjällä muita harhoja?
Homman käynnistäjä Väinö Leskinen ja sitten Matti Ahde, se kähmijä, ja ennenkaikkea Erkki Liikanen, ei se laulaja, vaan se lamantekijä, jolla on omallatunnolla 15 000 isemurhaa ja satojen tuhansien kunnon suomalaisten elämän tuhoutuminen.
Lurjustamian pääjohtaja.