Kauris ja nouseva leijona?

tytto1984

Onko kokemuksia minkälaisia ihmisiä ovat kauriit joiden nouseva merkki on leijona?

5

2070

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyttö1975

      voisin kuvitella, Leijona nousevana merkkinä tuo vakavaan ja pidättyväiseen/muodolliseen Kauriiseen vähän tulisuutta! Ja kenties nostaa Kauris-ihmisen egoa, niin että Kauris tykkää enemmän olla esillä ja huomion kohteena.
      Leijonalla on voimakas ego.

      Jokatap. astrologia sanoo, että iän myötä ihminen kallistuu koko ajan enemmän nousevaan merkkiinsä päin.

    • nouseva jellona*

      ...itse olen kauris ja nouseva jellona=) ja mitä vanhemmaksi on tullut sitä enemmän toi nouseva jellona on tullu hallitsevaksi eli olen sosiaalinen ja, vaikka itse sanonkin, tulen monenlaisten ihmisten kanssa toimeen=) toisin kuin joskus "nuorempana" kun hallitsi toi aurinkomerkki; silloin olin paljon hiljaisempi ja ujompi.

      Muuta en osaa itsestäni sanoa; toi sun kysymys pitäis kysyä mun kavereilta;)

    • Timantti

      Merkki on hyvä. Paras mahdollinen etenkin naisissa,tätä merkkiä ei mikään horjuta. Avain-asemassa etenkin johtavassa asemassa olevat ovat pidettyjä.

      • epäilijä

        voiko sanoa kenestäkään, ettei mikään horjuta? Tunnen muutaman nousevan leijonan (aurinkomerkki ei kylläkään kauriissa), jotka ovat kaikki erittäin huomionkipeitä, hyvin itsekkäitä, pyrkyrihenkisiä. En ymmärrä muutenkaan, miksi leijona on olevinaan niin erityinen merkki, pitää vaan itsestään ja asioistaan kovaa meteliä, vaikka pohjimmiltaan on aika konservatiivinen "tavis" :)


      • et oo kovin perehtynyt
        epäilijä kirjoitti:

        voiko sanoa kenestäkään, ettei mikään horjuta? Tunnen muutaman nousevan leijonan (aurinkomerkki ei kylläkään kauriissa), jotka ovat kaikki erittäin huomionkipeitä, hyvin itsekkäitä, pyrkyrihenkisiä. En ymmärrä muutenkaan, miksi leijona on olevinaan niin erityinen merkki, pitää vaan itsestään ja asioistaan kovaa meteliä, vaikka pohjimmiltaan on aika konservatiivinen "tavis" :)

        Taitaa noiden tuttujes aurinkomerkki olla kuule ihan joku muu kuin kauris. Katsoppas kun se aurinkomerkkikin vaikuttaa, myös kuumerkki jne....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      323
      7075
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      71
      4258
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3155
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2937
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1952
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      149
      1781
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      212
      1746
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      165
      1560
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1548
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1438
    Aihe