Olen syönyt cipralexia pari vuotta ja epäilen että lääke aiheuttaa verisuonten laajentumista eli suonet nousevat häiritsevästi näkyviin joka paikassa. Nyt huomasin suonia myös kasvoissa ensimmäisen kerran.
Onko kellään kokemusta tällaisestä?
Laskevatko suonet takaisin jos lopettaa lääkityksen vai onko muutos pysyvä?
Onko kellään kokemusta tällaisestä?
Laskevatko suonet takaisin jos lopettaa lääkityksen vai onko muutos pysyvä?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mä syön Sertralinia ja sama homma naamassa. Toisen posken yläosa punoittaa, pikkaisen leuka myös. Lääkäri sanoi, että ruusufinni? Mutta johtuiskohan kuitenkin lääkkeestäni?
Huomasin nenän päässä kamalan finnin, epäilen Cipralexia. Olen syönyt sitä kuukauden. Samoin olen käsissä huomannut että verisuonet ovat pinnalla ja käsiä kuumottaa. Mietin että kuinkahan mahtaa verenpaineeni olla kun veri pakenee käsiin.
Mutta aijon silti jatkaa Cipralexin syöntiä kun nämä asiat haittaa minua. Ja sattumalsta tiedän, että tämä ongelma tasaantuu ja eikä jää pysyväksi.
ylipainoa?tai hengenahdistusta... määrätty on cipralexia mutta en ole varma aloitanko...
esiaste. Lääke (kaikki lääkkeet) polttaa C-vitamiinin kehostasi, mikä on huonontanut verisuonesi. Jos et muuta asia, tulet saamaan aivoverenvuodon tai sydän- ja verisuonisairauksia. Ikeniesi kunto?
"Lääke" (pohjimmiltaan ravintoa) näihin vaivoihin on C-vitamiini SUURINA annoksina 5-10 grammaa/pv. Hanki kunnon C-vitamiini valmistetta, sellaista joissa arkorbiinhapon sijasta on mineraaliaskorbaatteja. Suurina annoksina pelkkä askorbiinihappo (negatiivinen ioni) syövyttää vatsan limakalvoa, koska se etsii mistä vaan pareja (positiivinen ioni), mihin liittyä. Mineraaliaskorbaateissa parit on jo muodostettu, eikä näinollen muodostu ongelmia vatsallesi.
"Super mineral C" täältä:
http://vitaminer.jetshop.se/
C-vitaminnin kanssa myös muita vitamiineja, mm. E-vitamiinia 800 iu/päivä (ei toimi pienepinä annoksina).
Voit laittaa elämäsi kuntoon korjaamalla vitamiinit, mineraalit ja hivenaineet. Pitkäaikaisena lääkkeiden käyttäjänä sinun tulisi ottaa extra-suuria annoksia, jotta lääkkeiden aiheuttamat vahingot korjaantuvat. Tämä ei tapahdu sekunnissa, vaan voi ottaa vuodenkin. Jos tupakoit, 60mg C-vitamiinia/savuke.
Ei muuta. Hyvää Joulunaikaa
Lisätietoja:
http://www.thecureforheartdisease.com/owen/TheoryPaper.htm
Mä ehdin käyttää Cipralexia pari viikkoa kun jalkoihin alkoi tulla mustelmia ilman mitään syytä. Lääkärin mielestä tuon käyttö piti lopettaa heti.
Mulla tulee välillä ihan kamalia mustelmia jalkoihin, eniten reisiin ja lääkäri sanoi ettei huolta. Taidan kuitenkin alkaa syödä tuota C-vitamiinia, kun siitä on monessa paikkaa mainittu. Toinen vaiva on paha akne otsassa ja luulen tämänkin johtuvan Cipralexista.