Kele

Työntäkää ne adressit perseeseen.Ei kaupunginjohtajan kuulu/tarvii tietää kaikkia
venttiileitä tai yhdysputkia...
On todella ikävää jos tätäkin onnettomuutta käytetään politikointiin
3399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sehän salasi asian ja kertoi vain perheelleen.

Äänestä

Nokian kaupunginjohtaja voi olla vaikka tiedottomassa tilassa. Silti hän on virkavastuussa.

Nokian kaupungin vesilaitoksen putkikytkentä oli laiton. Mitä muuta laitonta Nokialla peitellään?

Äänestä
  • Mikkelin pamauksesta otti vastuun p-ylijohtaja, mitä sitten, ei todellakaan mitään-
    Kerro nyt missä ja koska sotien jälkeen virkamies on jostain vastuusta, oikein naurattaa- virkamiehillehän tulee aina kaikki yllätyksenä.

    Jos verottaja ajaa perheen konkurssiin ja isä ampuu perheensä ja polttaa yrityksensä ja se todetaan vuosien kuluttua vääräksi . ei kukaan mene tukistamaan merkonomia verovirastoon et aiheutit perheen kuoleman, ei todellakaan vastuuta ole suomessa teoille virkamiehillä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suivaantunut kirjoitti:

Työntäkää ne adressit perseeseen.Ei kaupunginjohtajan kuulu/tarvii tietää kaikkia
venttiileitä tai yhdysputkia...
On todella ikävää jos tätäkin onnettomuutta käytetään politikointiin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu