S80

Turvallisuus ennen kaikkea

Terve, olen tuossa katsellut uutta autoa ja uusi s80 voisikin olla juuri se oikea. Itselleni tärkein asia autossa on turvallisuus ja volvosta olen kuullut, että olisi turvallinen auto.. Onko kenelläkään kokemuksia/tietoa uuden s80 turvallisuudesta? Onko kärkiluokkaa kyseisessä autoluokassa?

Asiaa voisi tietysti kysellä liikkeestä, mutta luulen, ettei sieltä saa välttämättä puolueetonta vastausta... Kuka myyjä nyt sanoisi, ettei myytävä auto ole turvallinen ja että ei sitä kannata ostaa...

6

1124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turvallinen on
    • takuulla turvallinen

      Siitä näkee jo päältä että on varmasti turvallinen.

    • Merkin vaihto

      Itselläni on kokemusta 240- sarjan volvoista, traktoreita, mutta lujia, sen jälkeen 850, sekin oli hyvä.
      Vanhakoppanen vähän ajettu S80:n nyt ja luulen etten ikinä enää osta Volvoa. Palaisivat raukat edes Mcpersonin joustintukiin edessä, niin olisi muutama vaiva ja kustannus vähempänä

      • outsider66

        MB,Audi ja Bmw! Moni tyytyväinen Volvon hinta/laatu suhteeseen näihin verrattuna... aasian vekottimet sit eri osastoilla.


    • käydä täällä

      Katsomassa autojen turvallisuus on ainakin aika puolueetonta moni pienikin auto yltää hyviin tuloksiin.

      http://www.euroncap.com/tests.aspx

      Muuten ihan yhtä hyvä kuin muutkin saamaa kokoluokkaa olevat, eli voi olla maanantai kappale tai sit ihan ok.
      Nykyisin asiakkaat testaa onko auto teknisesti ok.
      Koskee myös muita merkkejä.
      Omat kokemukset volvosta, että on hyvä matka auto.

      • rähähdysvaara

        Että sitä pähkäillään,ostaako uusi kasikymppinen vai ei!!
        Sellainen siintää mun unelmissa ehkä 5 vuoden kuluttua.Nyt on 465 t ajettu 99 80 malli.Pohdin juuri,olisiko varaa laittaa uuden etujouset ja iskarit.
        Meillä kaikilla, on omat ongelmamme.Mä en tajua,mikä voisi olla parempi henkilöauto,kuin uusi S 80 bensa tai dieselkoneella.Näen märkiä unia sellaisesta.Mutta...olen hyvin palkatussa kunnan työssä ja verot vie tulot.
        Siis,mä elätän ison lauman ihmisiä,osta sä Volvo!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1704
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      896
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe