Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Blues - Pelicans ???

tuon pelin lopputuloksesta keskustellaan tällä palstalla aika paljon, toiset sanoo että blues voittaa toiset että pelicans voittaa ja ristikin on muutaman kerran sanottu. Eli aika paha peli loppujen lopuksi tulossa, kaikki merkit mahdollisia. mutta mitä tässä nyt veikkauksen listaa katselee, niin tosi vaikee vetästä tästä päivästä sellasta kunnon voittoriviä, joten olisko perusteluja johonkin voittokohteisiin, eli mitä joukkueita kannattais tänään pelata ??? linköping:in voitto vois ainakin toteutua, mutta mitäs muuta pelais ?
11958
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

"2H Ennen ottelun alkua-hehkutuskohteet"
Tuppaa kusemaan aikas usein!
Esim. Kaikki huomas eilen Lukko-Jokerit?
Hups! 7-1 kotiin... :/

Äänestä
  • mutta nyt se nähtiin että kaikkea voi tapahtua tässä elämässä :)

    Äänestä

Laita TPS hyvällä yli kahden kertoimella. Perusteluina tohon vois sanoo et Kalpa ei oo koskaa voittanu tepsiä. :)
Ja itse laitoin BLuesille voiton.

Äänestä
  • kalpa-tps, kalpa on viime peleissä ollut aika hyvä varsinkin kotonaan, mutta sitten kun sitä ajattelee siltä kantilta että tps on voittanut aina kalpa:n kun ovat olleet vastakkain niin aika vaikee tapaus.

    Äänestä

  • ulkona kuin lumiukko kirjoitti:

    kalpa-tps, kalpa on viime peleissä ollut aika hyvä varsinkin kotonaan, mutta sitten kun sitä ajattelee siltä kantilta että tps on voittanut aina kalpa:n kun ovat olleet vastakkain niin aika vaikee tapaus.

    Ei mitään epäselvää. Samoin Blues. Miten Pelicans pystyisi voittamaan helvetin kovan jengin jolla kova voittoputki meneillään? pystyykö sen rikkomaan lintu jota raateli eilen kalpa?

    Äänestä

  • kalpa voittanut kymmeniä kertoja 1980 ja 1990 luvuilla.. ja kerran voitti 6-2 lukemin liigan loppuottelussa. 2000 luvulla ei ole voittanut muutaman kauden aikana.

    Äänestä

  • just joo.. kirjoitti:

    kalpa voittanut kymmeniä kertoja 1980 ja 1990 luvuilla.. ja kerran voitti 6-2 lukemin liigan loppuottelussa. 2000 luvulla ei ole voittanut muutaman kauden aikana.

    Joku pilkunnussija vai? Meinaatko että alan penkomaan koko otteluhistoriaa yhden kommentin takia. Sori vaan jos sua häiritsee. Ihme saivartelija.

    Äänestä

tuosta sais ihan ok vieraskertoimen, mutta cup ottelut on aina vaikeita veikata.

Äänestä
  • se ettei skotit ole hehkuttaneet kohdetta varmana kotivoittona.

    Äänestä

Bluesilla ihan kiva putki päällä (12 voittoa) LÄnsi-Auto Areena pelicans-kalpa sanoisn Blues

Äänestä

Noin yleisesti voi sanoa että edellinen Kalpa peli oli kauheaa katsottavaa. Pelicans pelaajien luistin ei liikkunut ollenkaan tavanomaiseen tapaan. Tiedä sitten oliko kiinni vastustajasta vai olisiko maaottelutauolla harjoiteltu hieman kovempaa. Silloin usein ensimmäinen peli aina vaikea. Turhan ympäripyöreä ottelu kuitenkin veikattavaksi. Bluesin alle 2 kerroin on kuitenkin aivan liian heikko tälläiseen otteluun pelattavaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ulkona kuin lumiukko kirjoitti:

tuon pelin lopputuloksesta keskustellaan tällä palstalla aika paljon, toiset sanoo että blues voittaa toiset että pelicans voittaa ja ristikin on muutaman kerran sanottu. Eli aika paha peli loppujen lopuksi tulossa, kaikki merkit mahdollisia. mutta mitä tässä nyt veikkauksen listaa katselee, niin tosi vaikee vetästä tästä päivästä sellasta kunnon voittoriviä, joten olisko perusteluja johonkin voittokohteisiin, eli mitä joukkueita kannattais tänään pelata ??? linköping:in voitto vois ainakin toteutua, mutta mitäs muuta pelais ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu