WC shall prevail

Raadonsyöjät: missä on se raato, jonka kaatumista niin lapsenomaisella ja vilpittömällä ilolla juhlitte? Missä ovat kaikki ne tuhannet kusetetut (tai edes YKSI), joiden rahojen puolesta olette sydänvertanne vuodattaneet?
6792
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Näyttää olevan yksi kovapäisimmistä. Kaveri ei tajua ei sitten millään.

Äänestä
  • kaveri on kuunnellut CD:nsä iltaisin.Taitaa olla levy jäänyt todella pyörimään;-"move on tulevaisuus-move on hyvä-move antaa 2100 euron viikkotulot tekemättä mitään-move on jumala-move on..."

    tosi hypettäjiä on ollut asialla.

    t.erkki heminkvei

    Äänestä

Jos ei koita, ei voita.

Äänestä

Tarvitsee taas opettaa hengen taitoja vm-merkonomille. Raadon määritelmä vaatii että se on a) makuulla & b) kuollut. Raato ei voi kaatua, ellei joku ole varta vasten nostanut sitä pystyyn. Seisovaa raatoa ei syö hyeenakaan.

Toisekseen, mitä vikaa on vilpittömyydessä? Juttusi implikoi, että jokin siinä mättää.

Kun pyramidi kaatuu on kohdallasi kaksi vaihtoehtoa: a) sinua pännii ihan tosissan, niin kuin tuhansia muita, b) sinua ei pänni, mutta vilkuilet olkasi yli ja säpsähtelet varjoasi, c) olet jo nyt Thaimaassa.

Jos vaihtoehto on a saat säälipisteitä, joiden avulla toivottavasti opit jotain jostain, jos vastaus taas on b) pyydän puntaroimaan vaihtokaupan onnistuneisuutta elettyäsi seuraavan vuoden kotipaikkakunnallasi, ja jos se on c) haluan muistuttaa että Thaikkujen juntta luovuttaa talousrikolliset EU:n.

Äänestä
  • Mutta ylitsevuotavassa erinomaisuudessasi saivarreltuasi et kuitenkaan edelleenkään kykene vastaamaan siihen olennaiseen kysymykseen, jonka toistamisen tässä sallinet: missä ovat kaikki ne tuhannet kusetetut (tai edes YKSI), joiden rahojen puolesta olette sydänvertanne vuodattaneet?

    Äänestä

  • wc-merkantti kirjoitti:

    Mutta ylitsevuotavassa erinomaisuudessasi saivarreltuasi et kuitenkaan edelleenkään kykene vastaamaan siihen olennaiseen kysymykseen, jonka toistamisen tässä sallinet: missä ovat kaikki ne tuhannet kusetetut (tai edes YKSI), joiden rahojen puolesta olette sydänvertanne vuodattaneet?

    Ylitsevuotavassa erinomaisuudessani sille ei liene tarvetta?

    T: egon pienentäminen on kuin etsisi silmälaseja ilman silmälaseja

    ps. juju on siinä että niitä tulee monta kerralla

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ad infinitum kirjoitti:

Raadonsyöjät: missä on se raato, jonka kaatumista niin lapsenomaisella ja vilpittömällä ilolla juhlitte? Missä ovat kaikki ne tuhannet kusetetut (tai edes YKSI), joiden rahojen puolesta olette sydänvertanne vuodattaneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu