Äärettömän vaatima

Olen ylpeä kuuluessani siihen eliittiin 10% jotka osaa käyttää suuntavilkku OIKEIN. Jos ajatellaan että keskiverto äö voisi olla jotain 100 pintaan niin oiskohan mun äö sitten jotain 130, kenties enemmänkin.
8332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Suuntavilkun käyttö nyt vaan on aivan turhaa. Ja tämä on fakta. "Älykkyysösämääräsi" näkyy todellakin olevan valtavan suuri, kun et tiedä mihin olet kääntymässä jos et räpsyttele turhaketta.

Äänestä
  • Jos suuntamerkki on mielestäsi tarkoitettu kuskia itseään varten, olet ilmeisesti juuri yksi näistä nykyisin niin yleisistä sosiopaateista, jotka eivät näe maailmassa muita kuin itsensä.

    Äänestä

Suuntavilkun käyttö nyt vaan on aivan turhaa. Ja tämä on fakta. "Älykkyysösämääräsi" näkyy todellakin olevan valtavan suuri, kun et tiedä mihin olet kääntymässä jos et räpsyttele turhaketta.

Äänestä
  • ...eivät kuitenkaan ymmärrä mihin sitä käytetään.

    "Käytä vilkkua mulkku" "Käytä mulkkua vilkku"

    Äänestä

  • sulta vilkun käyttö voisikaan onnistua kun on vasen peukalo persreijässä ja toinen käsi on varattuna räkä klönttien siirtoon nenästä suuhun.
    Taidat myös imaista sitä peukaloa,ainakin juttujen laatu on sieltä samasta paikasta.

    Äänestä

  • edes omaa persereikäänsä, saatikka minkäänlaista ajopeliä. (jollei muovisia kolmipyöräisiä lasketa sitten ajopeleiksi).

    Äänestä

vilkun kanssa nussimiseen.....katso vielä rengaspaineet, niin älykkyytesi nousee uudelle tasolle.

Äänestä

virheitä. Eliittiin 10%, vai 10% eliittiin? Kumminhan toi nyt olis?
Suuntavilkku OIKEIN? Jos nyt vähennettäisiin kuitenkin noita prosentteja sun älykkyysösämäärästä hiukan?
Jos sä haluat olla ylpeä itsestäsi, niin sä voisit todistaa sen meille muillekin edes niin että vaivautuisit kirjoittamaan noinkin lyhyen tekstin edes oikein.

Kuulun siihen 10% eliittiin, joka käyttää aina suuntavilkkua oikein, ja siihen 4% eliittiin, joka osaa tehdä sen riittävän ajoissa, eikä vasta sitten kun on jo kääntymässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suuntavilkun käyttö.. kirjoitti:

Olen ylpeä kuuluessani siihen eliittiin 10% jotka osaa käyttää suuntavilkku OIKEIN. Jos ajatellaan että keskiverto äö voisi olla jotain 100 pintaan niin oiskohan mun äö sitten jotain 130, kenties enemmänkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu