voivoi

monaritietäjä

tälle illalle pienilappunen
0,1-0,1
0,1-0,1
2-0

1 euron panos

4

693

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joipajopois

      Pane viimeiseen otteluun 3,2 - 0,1 niin saat voiton 700:n kertoimella kiinni. Oijoijoijoi!

    • taavetti2

      ..jos näistä nyt mitään ylipäätään irti saa..

      Brighton - Gillingham 66% - 20% - 14%

      Periaatteesa joukkueiden materiaaleissa ei suurta eroa ole, mutta vain kotijoukkue on pelannut miehistöään vastaavalla menestyksellä. Gillingham on alisuorittanut joukkue, mutta huonoa sijoitusta selittää huonot otteet vieraissa (1-1-8) ja maalisuhde vieraskentällä ruma 6-24 ja vain neljä vieraspistettä. Huomioitavaa näiden joukkueiden keskinäisten pelien niukat 1-0 voitot. Jatkuuko sama trendi? Brightonin kotisaldo ei hirvittävän hyvä ole, mutta huono vieras vastassa antaa aihetta revitykseen? Vieraiden ykköstykki Gris Diksonin pelaaminen lisäksi hyvin epävarmaa..

      Northamton - Bournemouth 53 - 27 - 20

      Kotijoukkueen pelin voisi sanoa olevan hyvässä kuosissa, koska mainio taistelu pelivieraskentällä sarjan huippua Nottinghamia (2-2) vastaan ja toisen kovan Charlislen (2-2)kanssa vääntö myös ratkaisemattomaan. Näiden myötä itsetunto on kaiketi huipussaan. Paras maalintekijä Andy Kirk palaa vielä ruotuun vahvistamaan hyökkäystä. Coke, Holt ja Doig toki poissa, mutta ei pelillisesti ratkaisevaa merkitystä.
      Bournemouthilta saattaa puuttua jopa seitsemän miestä kokoonpanosta: Furley, Gowling, Cristophe, Garay ja Moss varmuudella ja lisäksi Andertonin ja Derretin pelaaminen kiikunkaakun. Vieraat omaavat suht' mukavan vierassaldon, mutta nyt sen kartuttaminen loukkaantumisten takia on kovan työn takana. Kotijoukkue tässäkin suosikki, mutta muna - muna tulos olisi pelillisesti hyvä lopputulos - tätä tuskin silti tullaan näkemään. Lähdetään kotivoitosta liikkeelle.

      MK Dons - Brentford 75 -15 - 10

      Johtaja vastaan häntäpään porukka. Kotivoittoa pelattu vähän liikaakin. Motivaatio noussee arvoon arvaamattomaan. Kuinka tosissaan sarjan johtaja innostuu alakastin porukkaa vastaan. Alla tärkeä voitto kuuden pisteen ottelusta Peterborougista ja vieläpä vieraskentällä (2-1). Kyseessä on siis sarjan kovin kotijoukkue - toisaalta neljästä viiimeisestä kotipelistä on kahdesti tullut kuokkiin. Kotijoukkueen tappio tai edes tasapeli olisi suuren luokan yllätys?
      Brentfordista kannattanee huomioida, että porukka pelaa vieraissa paremmin kuin kotonaan. Paineettomalla kentällä ei paineita => rento suoritus. Kotijoukkue selvä suosikki, mutta prosenteissa pelattu selvästi liikaa.

      Näistä pitäisi sitten kasata yllättävä/kannattava pelikokonaisuus. Onko jollakin rakentavia mielipiteitä, joista olisi jotain hyötyä..?

      • yksi rivi

        1. Brighton - Gillingham
        Koti: 2
        Vieras: 1
        2. Northampton - Bournemouth
        Koti: 3
        Vieras: 2
        3. MK Dons - Brentford
        Koti: 1
        Vieras: 0


      • Teemu..
        yksi rivi kirjoitti:

        1. Brighton - Gillingham
        Koti: 2
        Vieras: 1
        2. Northampton - Bournemouth
        Koti: 3
        Vieras: 2
        3. MK Dons - Brentford
        Koti: 1
        Vieras: 0

        Brightonissa kenttä ei pelikunnossa ja ottelu on peruutettu.

        Oma pieni, mutta mielestäni ihan hyvä yritelmäni olisi mennyt näin:

        Brighton - Gillingham 1 - 1
        Northampton - Bournemouth 2,3,4 - 0
        MK Dons - Brentford 1,2 - 1,2

        Suurimmat kertoimet olisivat olleet reilusti päälle kymppitonnin. Noh, toivottavasti muut menee väärin, ettei jää harmittamaan enempää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      475
      3562
    2. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      36
      2940
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      87
      2866
    4. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      149
      2756
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      201
      2075
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      162
      2073
    7. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      14
      1934
    8. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      99
      1784
    9. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      50
      1559
    10. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      36
      1500
    Aihe