Koko vitun päivän tapellut joidenkin yksin kertaisten asioiden takia joita ei oo voinut ongelmitta hoitaa ilman nettiä ja sen ihmeellistä maailmaa.Eilen asennettu käyttis (XP) tänään tapellut ohjelmien ja ajureiden kanssa.Eiks juuri tähän vitun toosaan löydy KAIKKI MAAILMAN AJURIT??? näin ne WinXP wannabeet sanoo.Tossa on vieressä ihka uus Vista...Odotan innolla että sen kanssa joutuu tappelemaan! ;) Kaikki tutut soittaa mulle,että tuu auttaan,kun tässä koneessa on jotain vikaa.Ja mitä vitun vikaa pitäisivät ne virus torjunnat kunnossa ja ajaisivat waret pois.Sitten kun mainitseekin Linukset,niin ÄLÄ...EI MISSÄÄN TAPAUKSESSA!!!! Siinä ja siinä lehessä luki niin ja niin!!! HUH HUH!!! Sanon nyt saman teillekin Windows wannabeet joille joku vitun Mese on elämää tärkeempi,kuin tietoturva ja virustorjunnan toiminta! Unohtakaa koko kone ja ostakaa vaikka poni.(Paskaa saa lapioida ja jopa naapurikin tykkää)
Mä oon niin täynnä tätä v***n toosaa
Siis mä oon
141019
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei tollaiseen sanatulvaan voi mitään apua antaa Mikä se "vitun toosa" on. Usein tommoset viat voi johdattaa näppäimen köyttäjään. Älä raiskaa nappulapöytää vaan ota iisisti ja funtsa mitä teet. "Kakki pitää toimia ja heti"! Tyyli ei toimi.
"Sitten kun mainitseekin Linukset,niin ÄLÄ...EI MISSÄÄN TAPAUKSESSA!!!! Siinä ja siinä lehessä luki niin ja niin!!! "
näyttää menevän pikku hiljaa Linuxin suuntaan. Eräs naapuri kysyi minua vuosi sitten asentamaan windowsia uusiksi kun huolto firmoissa pyytävät niin paljon. Ehdotin kokeiltavaksi Linuxia ja kerroin ettei se maksa mitään ja saahan sen pois haluttaessa. Vastahakoisesti sitten myöntyivät ja asennettiin Kubuntu. Luulin naapurin jo kypsyneen Kubuntuun ja asennuttaneen jossain windowsin kun kyseisestä naapurista ei kuulunut mitään sen koomin. Puolen vuoden päästä toinen naapuri pyysi minua asentamaan hänellekin Kubuntun kun tuo ensimmäinen naapuri oli sitä kehunut...
..miksi ne tutut sulle soittaa avuntarpeessa, siinähän menee rahar ihan haaskuun kun et saa omakaan konettasi toimimaan saati sitten jonkun muun.
Ja jos ostatte ponin niin kannattaa harkita kääpiöponia, ehkei siitä irtoa niin paljoa paskaa ;D
kanssa.Windows...on siinä viritys! Itsellä on ollut Linux käytössä 2003 vuodesta asti ja ei oo tarttenut tapella koskaan tuollalailla,kuin jonkun helv.wtoosan kanssa.No tulihan tota vasta asennettua tutulle XP ja siihen ohjelmat.Sain palkaksi mäyräkoiran ja 250 lähes käyttämättömän kovon.
Seuraava Win versio vois olla nimeltään WINDOWS BLUESCREEN.
Terveisin onnelinen Linux käyttäjä:)
ei ole varaa ostaa käyttistä.
esimerkiksi New Yorkin Pörssi, Google ja Renaultin F1 talli käyttävät linuxia, vain muutamia mainitakseni. Meinaatko että nekin ovat persaukisia punikkeja?
Linuxin käyttäjä menetää hermonsa asennettuaan windowsin,tuttua meininkiä itsellä menit hermot Linuxin kanssa (ubuntu),että sanon sen minun koneeseen ei tule Linuxia niin kauon kuin henki pihisee,Terv.Tyytyväinen windowsin käyttäjä!
Onnea valitsemallasi tiellä, mutta sinun asiasi ei ole mollata päinvastaisen ratkaisun tehneitä.
koneella noin 3,5 vuotta ja ei oo tarvinnut tapella Ubuntun kanssa,niin kuin Win 98 ja XPn kanssa :) Kaikki tarvittava löytyy käyttiksestä ja lisää ohjelmia saa klik klik meiningillä.Ei tartte metsästää netistä ohjelmia ja niille päivityksiä.Tulee kaikille asennetuille ohjelmille päivitykset automaattisesti. Ja mikä parasta.Koneen jonka itse maksoin aikoinaan on myös minun oma,ei minkään redmond virusimuri tehtaan.
On Windowssissakin omat hyvät puolensa.Esim. se on johtavin virus.vakoilu ja muiden haittaohjelmien tukeva viritys.Ja todella nopea sellainen! Imee paskaa nopeampaa,kuin vessanpönntö.
Hyvää joulua!
asuu vielä kotona ja isä ja äiti ostaa kaiken.Kyllä minäkin voisin ostaa Windblowssin,jos saisin rahoilleni jotain arvoa vastaavaa ja tietenkin jos varaa olis.Pitää katos laskuja muistaa maksaa ja jääkaappi vaati joskus täyttöä.Varmasti ymmärrät senkin sitten,kun muutat omaan asuntoon ja alat itse vastaamaan kaikesta.Kokemusta iellä on jo 10 vuodelta :) Wedä sä vaan sillä "tartteeko sitä sanoa" imurilla.Oo tyytyväinen siihen mitä microsoft sulle tarjoaa sun (isin ja äitin) rahoilla.Ainut oikeus sulla on vaan putsata järjestelmää viruksista.Siihen ei ms kehtaa alkaa.
Mitä tuleen mun rahoihin elelin omilla jo silloin kun kyseinen herra pöristeli hiekkalaatikolla,niin mitä windowsin ostamiseen tulee en ole sitä erikseen ostanut vaan se tulee kätevästi valmiina asennettuna kun ostat tietokoneen,senkun lähet vaan surffaileen,mites ububtu,taitaapi olla harvassa ne vehkeet jossa on valmiina.No jos joku sitä käyttää siitä vaan sehän näyttääki vähän samalta kun win98 aikoinaa.
"mitä windowsin ostamiseen tulee en ole sitä erikseen ostanut vaan se tulee kätevästi valmiina asennettuna kun ostat tietokoneen"
Ja tämä onkin ainoa tapa millä M$ saa matoimureitansa myytyä, kiristämällä laitevalmistajat pakkomyymään ne.
löytyy munaa sulle.
vaan alkovat muuttaa muualle.