on se prkl,kävin haminassa ja taasen laitonta parkkeemista tien laidalla koko välillä,meinasinpa jättää oman autoni sinne väliin ja katsoa tulisiko sakkoja,mutta en sitten viitsinyt.prkl
taasen rikotaan lakia
urakalla
4472
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei ole laitonta, siihen on poliisin ja valtiovallan lupa.
Anna rekkojen olla parkissa, ja rauhotu sinä pikku-hiljaa joulun viettoon, älä rasita itseäsi mokomalla asialla, ei ne rekka-autojen kuljettajatkaan mielellään siellä aikaansa vietä, mutta minkäs sille voivat, leipäänsä yrittävät tienata.
Hätätauksissa ja kun on hyvä syy niin ei sakoteta! Eikä siintä sakkoja saa jos parkkeeraat isolle tielle moottorivian takia esim.
Joo voi ... et on taas dorkii liikentees :DDDD Ikäväähän se on mut minkäs teet, mitä ne siel haittaa HÄ? Käyt varmaan kaupungis aina kattelees et joo ei oo parkkimaksui makseltu ;}}} :hassu