Kaksi ihmistä selvästi välittää toisistaan, mutta...
Tuleekohan tästä koskaan mitään? Vaistoan että sinulla nyt hyvä olo. Sen aiheuttajan kaivan vielä sinusta esille. Mielessä olen miettynyt, että vaihtoehtoja on 3. Mutta ehkä se joskus selviää. Vuoden loppuun voin tätä vielä jatkaa, sitten täytyy löytyä muita kanavia. Erittäin lämpöistä joulua sinulle! Sinulla on paikka minun sydämessäni, älä käytä sitä väärin! HALAUS!
Tuleekohan tästä koskaan mitään? Vaistoan että sinulla nyt hyvä olo. Sen aiheuttajan kaivan vielä sinusta esille. Mielessä olen miettynyt, että vaihtoehtoja on 3. Mutta ehkä se joskus selviää. Vuoden loppuun voin tätä vielä jatkaa, sitten täytyy löytyä muita kanavia. Erittäin lämpöistä joulua sinulle! Sinulla on paikka minun sydämessäni, älä käytä sitä väärin! HALAUS!
Vastaukset 25
Vanhimmat
arvaukseni ei mene paljon pieleen että ....
kuinka yksinkertaisia oikeat asiat ovat.
kaivaa ne olennaiset asiat, niin kaikki on yksinkertaista. Tekeeköhän sitä itse kaikki niin monimutkaiseksi?
olla, kun oikein miettii niin mikä asia oikeeesti toimii jos se on vaikeasti ymmärrettävissä. Erilaisuus ei ole monimutkaisuutta se vaatii ymmärrystä ja suvaitsevaisuutta.
rikkautta.
kun erilaiset on lähes samanlaisia???
täydentävät toisiaan. Mutta ajan kuluessa he muokkaavat toisiaan ja erilaisuus pienenee.
Mitä kaikkea kuuluu olennaisiin asioihin, kun epäolennaisiakin on ;)
erilaisuus voi myös erottaa jos toinen ei ole valmis joustamaan...
sohvalla vierelläni...
erilaisuudesta. Tietyistä perusasioista TÄYTYY molemmilla olla samanlaiset näkemykset (esim.halutaanko lapsia, uskonto) ja muissa ei niin tärkeissä asioissa voi olla sitä erilaisuutta. Itse en esimerkiksi voisi valita sellaista puolisoa joka ei pidä lapsista tai eläimistä, en voisi myöskään olla kiihkouskovaisen kanssa.
ovat luonnostaan erilaisia, aika tärkeä asia huomata tuo ero. Aika usein juuri nämä perusarvot ovatkin samanlaisia, eihän muuten pariutumista tapahtuisikaan.
yksinkertaisia. Tiedän monia pariskuntia, joista toinen tahtoo lapsia ja toinen ei = kriisi. Mielenkiintoisia kommentteja sinulla. Voisin juoda sinun kanssa vaikka viiniä ja keskustella näistä mielipiteistä läpi yön.
aika kestämätön tilanne, erotilastoista vähän voi päätellä, että kriisin aineksia kyllä on aika paljon. Siinä vaiheessa viininjuonti ei paljon tilannetta paranna.
ole enää perinteisiä arvoja naisilla ja miehillä. Ihmisillä on niin erilaisia vaatimuksia ja tulevaisuuden suunnitelmia, joten aika vaikea löytää elämänkumppania. Ei kriisivaiheessa enää viinin juonti auta, ei ainakaan paranna tilannetta jos sattuu liikaa ottamaan =(
elämänkumppanin kohdalla taitaa kuitenkin olla antaminen vaikeampi toteuttaa kuin vaatiminen. Kaikkeen on mahdollisuus mutta kaikkea ei kuitenkaan saa, mistä luopuisin?
siitä puhuu? Ihmiset vaatii toisilta kaikkea, Vaaditaan! Eihän antamisesta puhuta mitään, mitä se on ?!
Katsoppa onnellisen näköisiä ihmisiä, huomaatko heidän vaativan toisilta mitään??
yksinkertaisia,muualla on eri juttu
yksinkertaisia ja selviä, täytyy vain luottaa.
Tää vastaus ei varmaan todellisuudessa mee sulle, vaan eräälle toiselle ihanuudelle.
Enhän mie ikinä vois käyttää paikkaa siun sydämessäs väärin. En ymmärrä miks siun on niin vaikeaa luottaa minuun. Toivottavasti sinäkin kerrot pian tunteistasi suoraan minulle. Olen odottanut sitä niin kauan, kun et sano juuta tai jaata, ku olen yrittänyt ottaa sinuun yhteyttä:)
Häntä jaksan kyllä odottaa, mutta toivoisin hänen myöntävän jotain tunteistaan minua kohtaan, eikä oltava niin salamyhkäinen. Hän teki ekan "aloitteen", mutta voihan olla, että olen tulkinnut kaikki väärinkin
Tsemiä siulle ap:lle ja toki samoin kaikille muillekin :) !
vai mistä murre?
Joo oonhan mie täältä Itä-Suomesta :)
aina mennä karkuun vaikka nopea olisikin
Kirjoittelen lisää tuntemiuksiani, vaikka tuo kommentti ei varmaan ollu miulle. Pakko myöntää, että siinä tän meiän jutun alussa ite kyllä tein sen virheen, etten ihan täysin ymmärtäny mistä oli kyse ku vastapuoli teki aloitteen... Toivon, että seuraavan kerran kun nähdään, saisin mahdollisuuden halata häntä ja todistaa sen miten tosissani olen. Se on vain upea juttu, että hänestä löytyy myös älyttömästi sisua ja temperamenttia. Se on kaunis piirre ihmisessä;). Joudun tässä vielä nyt tyytymään virtuaali pusuun ja halaukseen. Toivottavasti tilanne muuttuu pian :) !