tere

Juu tuota noin oon 18v ja melkein 2000 velkaa....kukakohan voisi auttaa?? Onko tietoa..auttaako sossut?? Kadun vippien ottamista ihan kauheasti..masennusta tulee...auttakaa olkaa kiltit!
2633
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tottakai sossu maksaa ihmisten velat pois. Ota vaikka 100 tonnia lainaa niin kyllä sossu hoitaa takaisin maksun. PS. Ootko ottanu tekstivipistä? Viittisitsä? Ottasitsä? Etsä viittis? Viittisitsä? Ota ny??! OTAAAAAAA!!!

Äänestä

Autoin kerran, tai oikeastaan useamminkin erästä typerästi toiminutta nuorukaista rahaveloissaan.
Autoin, kunnes huomasin, että tämä nykyisin jo keski-iän kynnyksellä oleva ihminen on kuin pohjaton kaivo.
Katsoin että olen tehnyt voitavani. Yhteiskunta jatkakoon...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


velkaa vain kirjoitti:

Juu tuota noin oon 18v ja melkein 2000 velkaa....kukakohan voisi auttaa?? Onko tietoa..auttaako sossut?? Kadun vippien ottamista ihan kauheasti..masennusta tulee...auttakaa olkaa kiltit!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu