Win sponsori

ja svetsi

Sponsorini kertoi,että nyt voi piilottaa,klubilta(win klubi/capita) saamat rahat sveitsiin verottajalta. Hyvä idea,mut oisko kyseessä piilottaminen poliisilta?!tuli vaan mieleen.Onko muilla klubilaisilla vastaavaa tietoo?
Älä kysy miksen kysy sponsiltani:)

PS:omistani kiinnostunut

17

9544

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä tarkoitat?

      "Sponsorini kertoi,että nyt voi piilottaa,klubilta(win klubi/capita) saamat rahat sveitsiin verottajalta. Hyvä idea,mut oisko kyseessä piilottaminen poliisilta?!tuli vaan mieleen.Onko muilla klubilaisilla vastaavaa tietoo?
      Älä kysy miksen kysy sponsiltani:)

      PS:omistani kiinnostunut"

      Ai NYT voi? Miksi nyt? Eikö ennen voinut?
      Taitaa olla ennemmin, että ENÄÄN ei voi!
      Joskus pystyi!

      Miksi poliisilta?
      Mistä tuli mieleen?
      Mitä se sinulle kuuluu?

      Miksi muilla klubilaisilla olisi tästä tietoa?
      Kysyn silti - mikset kysy sponsoriltasi?
      Mitä tarkoitat - "omistani kiinnostunut"??

      Haluatko myös piilotta verottajalta?
      Vai poliisisilta?
      Vai oletko kiinnostunut ilmiantamisesta?
      Vai mitä höpötät?

      Jutussasi ei ole päätä eikä häntää.
      Joko esität asian huonosti, todella huonosti.
      Tai sitten yrität keksiä hauskan sadun :)
      Olet iloinen trollipeikko, mutta et oikeen osaa!

      Hauskaa Joulua!!

      • .......

        Thaimaasta käsinkö kirjoittelet, kun ennen aamukuutta vaivaudut vastaamaan.
        Johonkin niitä rahoja tietenkin pitää piilottaa, kun paljon tulee, niin sitä ennekin bisnestä ja muuta vilppiä tehneet ovat toimineet. Sveitsi on vielä aika turvallinen paikka, mutta kait poliisi sieltäkin tietoa saa, jos rikosepäilyjä on.


      • Ihan Suomeen
        ....... kirjoitti:

        Thaimaasta käsinkö kirjoittelet, kun ennen aamukuutta vaivaudut vastaamaan.
        Johonkin niitä rahoja tietenkin pitää piilottaa, kun paljon tulee, niin sitä ennekin bisnestä ja muuta vilppiä tehneet ovat toimineet. Sveitsi on vielä aika turvallinen paikka, mutta kait poliisi sieltäkin tietoa saa, jos rikosepäilyjä on.

        Ei niitä keneltäkään tarvi piilotella!

        Verot maksetaan ja mitään salattavaa tuloissa ei ole.


      • Jälkiviisas__
        Ihan Suomeen kirjoitti:

        Ei niitä keneltäkään tarvi piilotella!

        Verot maksetaan ja mitään salattavaa tuloissa ei ole.

        Eipä Eipä :)


    • että voittoja

      on kotiutunut sen vertaa että piilottamisella olisi ongelmaa

    • näinkö on...

      Onko nyt niin,että vain suomalaiset pankit ovat rehellisten ihmisten pankkeja.Sveitsissä ja muualla pankeisssa olevat rahat ovat rikollisten piilottamia rahoja?

    • matkustat sveitsiin

      ja avaat tilin pankista. Rekisteröit uuden pankkitilisi moneybookerssiin ja siirrät miljuunasi suisseen ( edellyttää rajatonta siirto-limiittiä joka kaikille clubilaisille on mahdollista ), niin kuin eräs tuttavani teki!!! Olin muuten mukana reissulla. Helppoa :)

      Liityin itse lupiin, kun totesin livenä, miten 1500000 euroa saapui suomen pankkiin mb:stä ja olenkin onnellisesti omillani niin kuin kaikki muutkin tuntemani lupilaiset.

      Hauska näitä juttuja on lueskella, kun tietää itse miten homma on toiminut ja tulee jatkossakin toimimaan. No problem at all!!!

      • huomautus

        Tämä ei ole piilottelua tai salailua varten, vaan yksinkertaisesti pois suomesta ja suomalaisista huijari pankeista. Verot suomeen, rahat ulkomaille...


      • Ahtopaineet kunniaan

        "toimi näin.... matkustat sveitsiin...ja avaat tilin pankista. Rekisteröit uuden pankkitilisi moneybookerssiin ja siirrät miljuunasi suisseen ( edellyttää rajatonta siirto-limiittiä joka kaikille clubilaisille on mahdollista ), niin kuin eräs tuttavani teki!!!"

        Ainakin vielä muutama vuosi sitten Sveitsissä vaadittiin tilin avaamiseen ulkomaalaiselle sitä, että pitä olla vähintään miljoona dollaria rahaa laitettavaksi tilille. Homma selvisi itselleni kun olin siellä 1990-luvulla vuoden vaihdossa. Isäntäperheen isä oli pankissa töissä joten sain avattua tilin ilman sitä miljoonan euron alkutalletusta mikä oli Sveitsissä kuulema yleinen käytäntö joka pankissa.

        Eli tuskinpa monellakaan winklupilaisella on miljoonaa dollaria. Jos on ja on niin idiootti että rahojaan vinklupiin tunkee, niin todennäköisesti niitä rahoja ei ole kauaa. Eli se Sveitsin pankkikeikka kannattaa unohtaa. Parempi tunkea ne rahat vaikka patjan väliin. Tosin ne Winclub rahat ovat vain sellaisia virtuaalisia leikkirahoja ahtopainemittarin vieressä, joten niille rahoille riittää "tiliksi" vaikka the Sims pelin muistikortti.


      • muttei tosia

        Sori, mut numerotileille Sveitsiin ei voi tallwttaa tai nostaa kuin paikan päällä. Normaali tilit ovat yhtä salaisia kuin ruotsissa...


    • klubilaisten valvoja
      • moneen muuhunkin

        Rikokseen maailman ja paskan väliltä ettei siihen edes kaikki lakipykälät riitä.


      • Pelkkä yleistys

        Vai pitäisikö sinutkin stereotypioida ylivarovaiseksi pessimistiksi?


      • syyllisty

        verorikoksiin. Ei ole mitään verorokosta ellei ole tuloja, vain voitosta maksetaan veroa. Tosin lahjavero koskee clubilaistakin jos lahjoittaa omia rahojaan vieraalle vaikka Banamaan.


    • = Ei linnaa

      Kansainvälistä rahaliikennettä seurataan hyvin tarkasti (kiitos kansainvälisen terrorismi -jahdin). Todennäköisintä on, että jäät kiinni ja on aivan sama mitä rahoja yrität verottajalta pimittää.

      Kannattaa punnita riskiä suhteessa tuottoon.
      Onko varaa ottaa riski oman henkilökohtaisen maineen, työpaikan jne menetyksestä Suomessa ?
      Veropetoksesta jossa on jotain järkeä (tarpeeksi HILLOA) saa vankeustuomion jos kärähtää.

      Piiloittamisen sijasta kannattaa perehtyä verosuunnitteluun rikoksen sijasta. Tähän saat apua jokaisesta lakitoimistosta.

      • Kiinni jäät

        Liian suuri riski alkaa kikkaileen ulkomailla. Kiinni jääminen tekee sinusta samantien raskaan sarjan rikollisen jossa ei selittelyt auta..

        Itse kotiutan rahani ulkomailta verottajan kautta. Voi kysyä Uotin ym veljeksiltä pääseekö virkavalta käsiksi kansainväliseen rahaliikenteeseen.. ei pääse jos Venäjälle viet mut siellä ei pääse niihin moni muukaan.. ;)


    • uh oh, mitä tähänki sitte sanois....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      136
      10868
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      264
      4726
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      178
      4059
    4. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      53
      3584
    5. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      184
      3559
    6. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      96
      3413
    7. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      32
      3200
    8. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      86
      3197
    9. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      69
      1874
    10. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      205
      1804
    Aihe