niin, kun tänään olen lähdössä tallille, ja ajattelin tehdä hoitsuilleni jotain hyvää joululahjaksi. mietin että voinko laittaa ihanpienen määrän hunajaa herkkuun? (kiinnittäisin sillä porkkanaan vähä sokeria ja turvotettuja kaurahiutaleita.) mutta tosiaan tarvitsisin pikaisen vastauksen,sillä lähden tässä parin tunnin sisällä, kiitos kaikille jotka viitisi vastata
tosi pikaisesti apua yhteen ruokinta hommaan!
annss
1
375
Vastaukset
- piuh
hevoselle saa antaa hunajaa, pieniä määriä kerrallaan esin veteen liotettuna tai rehun seassa. mutta kannattaa kuitenkin muistaa että hunajakin on oikeastaan sokeria, joten sitä ei tulisi liikaa antaa. muuten ihan hyvänä lisänä ruokavaliossa :) meidän pollet sitä saavat etenkin talvella veteen liotettuna ( ruokalusikallinen yhtä 8 litran ämpäriä kohti, ja talvisin vesi tietystin on lämmitettyä. )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562687
- 2001968
- 711716
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91441Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.321176- 761111
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954