Haataiselle nauraa harakatkin

Haatainen on kyllä nätti tyttö, mutta hänen hölmöille lausunnoille nauraa oman puolueen harakatkin. Vai että muka lain voimalla tasa-arvoa yritysten johtoon. Mistä ihmeestä löytyy tällaisia äärilaidan totalitääri-byrokraatteja ja vielä opetusministeriksi joka on tulevaisuuden kannalta tärkein paikka?
3165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

huolta Annelin tulevaisuudesta. Annelille täytyisi löytää joku sopiva pääjohtajan paikka kun tuo pääministerin palli oli niin kovin tuulinen.

Äänestä
  • huolta pelkästään oman naamansa saamisesta julkisuuteen keinolla millä hyvänsä. Uskokaa vain, haataisen julkisuuspeli ei jää tähän. Tosin joku alkaa auttaa käsikirjoituksissa ettei tule yhtä pahoja sammakoita.

    Äänestä

No, ei edellisessä opetusministeri Raskissakaan ollut hurraamista. Onneksi demarit sentään älysivät jättää Raskin pois hallituksesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


d-Mari kirjoitti:

Haatainen on kyllä nätti tyttö, mutta hänen hölmöille lausunnoille nauraa oman puolueen harakatkin. Vai että muka lain voimalla tasa-arvoa yritysten johtoon. Mistä ihmeestä löytyy tällaisia äärilaidan totalitääri-byrokraatteja ja vielä opetusministeriksi joka on tulevaisuuden kannalta tärkein paikka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu